Moeõhtu “Tundmus”

Tartus restoranis Werner toimus ühte sõpruskonda kuuluvate omanäoliste nahakunstnike-disainerite Kristel Suigussaare, Tiina Androni ja Hele Padari autoriloomingut tutvustav moeõhtu „TUNDMUS”, millele lisasid  värvi ja maitset restorani Werner uus sügismenüü ning mõnusad džässirütmid.

Üksteist toetav kollektsioonide näitamine pole loomeinimeste puhul tavaline, sest sageli tahavad loojad üksi laval särada. Autorid leiavad üksmeelselt, et nad ei konkureeri, vaid sobituvad omavahel imehästi.

Tiina Androni kotikollektsioonid on julgelt värvikad ja tõelised pilgupüüdjad. Oma kollektsioonides mängib Tiina erinevatel geomeetriavormidel kontrastide, pooltoonide ja faktuuridega. Autoriõhtul esitletud kotikollektsioon „Nordica” oli inspireeritud sügisöödest ja põhjamaisest tähistaevast, mis oma karges sünguses tundub imelise väega nagu naine, kes on teadlik, julge ja vaba oma valikutes.

Kindakollektsiooni „Sektor” autor Kristel Suigussaar loob aga midagi enamat kui hästi kätte istuvaid pilgupüüdjaid. Ta loob oma kordumatu loo ja karakteriga nahkkindaid ning käeehteid. Väärikate aksessuaaride kui kunstiteoste materjalivalik on hoolikas, teostus meisterlik ja igasse esemesse on autor pannud killukese oma hingest.

Hele Padari kasuka kollektsioon „Marchal” sündis peamiselt materjalidest, mis varem on ühel või teisel põhjusel kõrvale jäänud ja nüüd nõudsid oma tähelepanu. “Glamuuri poole püüeldes jääb tee peale maha paljugi, millega tulemus sai loodud. Nii ka kasukate valmistamisel. Ent mõnikord võivad tõusta just kõik need kõrvale heidetud palad üles, moodustada uue terviku ning panna kõik oma marssalikepi järgi tantsima”, kommenteerib diainer Hele oma kollektsiooni.

Lisa kommentaar