Teksased nagu Charlie inglitel

Mana silma ette kaader telesarjast “Charlie inglid”: Su ees seisab kaunis übervolüümika lokisoenguga ja alt laienevate viisakalt viigitud säärtega teksapükste ning korkplatvormidega nümf. Vapustav vaatepilt, kas pole? Nii, ja nüüd püüa seda issake-ma-olen-nii-äge-efekti koduste vahenditega järele teha. Alustama peaks otse loomulikult 70ndate stiilis teksastest.

skinnyteksad

Foto: Scanpix

Kiitsakad skinny jeansid on teksapüksi-maailma valitsenud juba oma julged kahekaastat. Tõsi, aeg-ajalt on erineva lõikega teksad püüdnud skinny jeanside kõrvale troonile trügida, ent suurema eduta. Seekord on liidri kõrvale pürgimas 70ndate stiilis – ja soovitavalt viigitud! – teksapüksid.

70ndate stiilis teksapüks ei piirdu aga üksnes laiade ja maani ulatuvate sääreosadega, vaid nõuab täiusliku lõpptulemuse nimel ka kõrget pihaosa. Just-just, seda vastuolulist kõrget pihaosa! On neid, kes manavad kõrge värvli põrgu põhja ning süüdistavad seda iga naise kõigis figuurihädades. Kõrge pihaosa mõjuvat mammalikult, rõhutab puusajoont ja toob väikese ümara punukese hästi esile. Aga samas on ka neid, kes kinnitavad, et kõrge värvel pikendab visuaalselt jalgu ning kandja siluett tervikuna mõjub seega saledamana.

Niisiis, nagu kõigi ülejäänud rõivaesemetega siin ilmas, ei ole ka 70ndate stiilis teksapükste näol tegemist mingi enneolematu ja universaalse riidetükiga, mis iseeneslikult iga kandja viis aastat nooremaks, seitse kilo kergemaks ja kümme sentimeetrit pikemaks muudab. Ka 70ndate stiilis teksapükse valides peab end proovikabiinis peegli ees kriitilise pilguga üle vaatama ja erinevaid mudeleid jalga passima. Teadupärast mängivad kanga värv, paksus ning näiteks taskute asukoht pükste istuvusel üliolulist rolli.

Pükse valides jälgi kindlasti ka püksisääre pikkust. Ideaalstsenaariumi järgi ulatub säär peaaegu maani. Seega mõtle rahulikult läbi, kas kavatsed pükse kanda reeglina madala või kõrge kontsaga kingadega. Mööda maad lohisevad ja porist määrdunud püksisääred  mõjuvad lohakalt, aga liiga lühike sääreosa loob jälle kentsaka kukepüksi-efekti.

Samuti peaks hoolikalt läbi mõtlema, kuidas ja millega kõrge pihaosa ning eputavalt laia viigitud sääreosaga teksapükse kanda. Autentse 70ndate mulje loomiseks võiks eelistada tugevama joonega platvormkingi. Mida kõrgemad, seda parem!

70ndate stiilis teksapükse on paslik kanda lihtsa pluusi või suvise maikaga. Eriliseks lemmikuks on kõiksugused eest nööbitavad ja šikid särgid. Julgemad katsetajad võiksid uuendada tutvust ka nööbitava kantriliku teksapluusiga. Seo kaela ümber väike värviline siidirätt ja voila!

Pluusi alaosa peida aga pükste vöö vahele, vastasel juhul kaotad kõrge pihaosaga esile toodud silueti. Ahjaa, vaata, et Sa oma vöökohta ei unusta: selle võiks ehtida mõne peenema vööga.

Femme soovitab Sul 70ndate stiilis teksaste kõrvaseks kuulata kindlasti Bee Gees’i “Staying Alive’i”– maailmas on vähe laule, mille taustal oleks mõnusam oma uutes teksastes puusi nõksutada!

Lisa kommentaar