Moeplatvorm kogub tuure

Eestis loodud veebiplatvorm Pre-o-porter keskendub parimatele disaineritele, kinnitades kanda ning laiendades haaret esimesena Skandinaavias. Suure hulga disainerite seas korraldatud konkursil valiti välja need kõige erilisemad moeloojad, kes projektis kaasa löövad.

Esimesena lansseeriti kollektsioon Mert Otsamoga, kes on üks Soome kõige tuntumaid moekunstnike. Disaineri sõnul on kollektsioon tema jaoks südamelähedane ja personaalne. “See tähistab minu kümnendat aastapäeva disainerina, olles minu esimene kommertslik moelooming. Soovisin seda teha jätkusuutlikul viisil. Iga sisend, mis muudab maailma paremaks, on seda väärt. Pre-o-porter lubab mul luua disaini, mis võitleb ületarbimisega ja tekstiilide raiskamisega,” kommenteeris moelooja. Kollektsioon on saanud inspiratsiooni tema varasema moeloomingu siluettidest, lilladest toonidest ja vesivärvidest.

Mert Otsamot tuntakse kui auhinnatud couture-disainerit, kes riietab suurt hulka Soome popstaare ning loob presidendi vastuvõtule iga aasta kõige enam tähelepanu pälvinud kleite. Hetkel on Soomes suurt populaarsust kogunud lauljanna Anna Puu muusikavideo loost, mida laulab Eestis Liis Lemsalu. Just seal kannab Soome lauljatar Merdi loodud kostüümi.

Järgmisena lansseeritakse Pre-o-porteri platvormil kollektsioone Rootsi disaineritega, kellest üheks on Selam Fessahaye (@zelamfezzahaye). Tegemist on Rootsis väga tuntud nimega, kellest lausa õhkub popkunsti värskust.

Pre-o-porteri platvorm annab Skandinaavia armastatuimatele kunstnikele võimaluse teha esimesed sammud ready-to-wear suunale ja tuua nende kollektsioonid inimeste riidekappidesse. Looming sünnib keskkonnasõbralikul viisil, olles maiuspala neile, kes meie planeeti hoida soovivad.

Sarnast müügiprotsessi kasutab ka Eesti moebränd Tallinn Dolls, mis jagab oma kogemusi julgelt edasi Skandinaavia disaineritele. Kõik, mis enda peal õpitud, see tuleb edasi anda ka teistele, et moetööstus muutuks selgelt jätkusuutlikumaks ja keskkonnasõbralikumaks, leiab bränd.

“Mul on hea meel, et Skandinaavia disainerite poolt on olnud nii suur huvi. Pidime hoolega valima, kuidas tootmise jõudlusega saada hakkama. Valisime esimeste kollektsioonide jaoks välja ainult parimast parimad moeloojad,” kommenteerib Pre-o-porteri looja ja Tallinn Dollsi juht Mari Martin.

“Usun, et Skandinaavia on koht, kus jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus on tänaseks ainus viis, kuidas toimetada. See on nii oluline sõnum kõigi jaoks, et ilma ei tundu isegi mitte võimalik. Loodan väga, et tulevikus hakkavad ka kõik teised disainerid selles suunas liikuma. Ja ma ise olen valmis võitlema, et see sektor muutuks keskkonnasõbralikumaks ja järgiks jätkusuutlikke põhimõtteid kogu tootmise tsüklis,” lisab Mari Martin.

“Kui mõned brändid on oma tootmised Eestis sulgenud, siis meie toome pigem kvaliteese tdisaini tootmist siia tagasi. Mul on hea meel, et kõik rõivad toodetakse just siin Eestis. Lisaks sellele on tooted arendatud siin, mis tähendab et kogu moetööstuse know how tuleb just Eestist ja koondub samuti siia.”

Tutvu platvormi ja värske kollektsiooniga siin.

Lisa kommentaar