Mälestustest inspireeritud

Moedisainer Natali Õnnis esitleb 16. aprillil Õpetajate Majas oma uut, 2015. aasta kevad- ja suverõivaste kollektsiooni, mille loomisel on ta lähtunud lapsepõlve mälestustest.

Natali on kollektsiooni luues jäänud truuks oma tavapärasele stiilile, eelistades naiselikke ja pehmeid vorme, kuid on võtnud kasutusele ühe uudse tehnika. Selleks on tikitud mustrid, mille ta sai päranduseks oma vanaemalt.

4739

Fotod: Alexandria Kovalenok

„Ühel ilusal päeval avastasin kodust väikese rulli vanadest ajakirjadest väljarebitud tikandiskeemidega. Need olid niivõrd imelised, et said uue kollektsiooni loomise tõukeksˮ, räägib Natali.

Kollektsioonis domineerivad õhulised kleidid, seelikud ja pluusid. Igat rõivamudelit iseloomustab valgus ja romantiline meeleolu, olgu tegemist mantli või seelikuga. Disainer kasutab Itaalia meistrite loodud parimaid tekstiilitooteid. Naturaalne siid ja kõrgkvaliteetne vill on materjalid, mida on küll raskem töödelda, aga selle eest on väga mõnus kanda. Põhivärvidena on kasutatud pastelltoone, millele lisandub selle aasta kõige moekam värv – marsala. Siluetid ja riidelõiked vastavad moelooja üldisele kontseptsioonile, kus põhirõhk on mugavusel. Natali kevad- ja suverõivaste kollektsioonis on ka casual elemente. Seda tänu sweatshirtʼidele, mida saab edukalt kombineerida fatiinseelikutega.

222
Foto: Alexandria Kovalenok

Traditsiooniliselt on Natali kollektsioonides olemas ka pulmakleidid ning need ei puudu esitluselt seekordki. Lühike lumivalge kleit sobib suurepäraselt abielu registreerimiseks, kleidile tikitud kaunistuste tegemiseks kulus Natalil umbes kolm nädalat. Pikk „merineitsiˮ lõikega pulmakleit toob esile kandja loomuliku ilu ja on elegantne.

476

 

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar