Eelista praktilisi rõivaid

Saabuvas kevad-suvises moemaailmas domineerivad loodusest inspireeritud mustrid ning kollased ja pastelsed toonid. Kuid disainer ja stilist Britta Laumets-Merila sõnul on lisaks uutele värvidele ning mustritele märgata ka muudatust tarbijakäitumises.

Britta_Laumets_Merila_foto_Herkki_Merila

Foto: Herkki Merila

VÄRVID 
“Säravad ja enesekindlalt vibreerivad värvid ilmestavad uut hooaega,” kinnitab Britta Laumets-Merila.  “Endiselt on aktuaalsed nii rõõmsameelne kollane, naiselik fuksia kui ka erinevad värsked rohelised.”

Lisaks on kevad-suvisele hooajale sobivalt moekad ka pastelsed toonid. Stilisti sõnul iseloomustab neid sel aastal kergelt tuhmim gamma. “Lillakas hall, sinakasroheline ja puudrisroosa oleks justkui päikesest pleekinud,” lisab ta.

Samuti on moes erinevad neutraalsed toonid – kaamelibeežid, heledad beežid, pruunikad beežid. “Kõik maalähedased neutraalid on moelavadel endale tähelepanu nõudnud,” leiab Laumets-Merila. “Oma suurt tagasitulekut on aga tegemas pruun – kõige moeteadlikumad eelistavad just seda värvi rõivaid.” Naise kinnitusel on kõige värskematel moeshowdel pruun värv jõuliselt domineerinud ning seega tema võidukäik on kindlalt saabumas.

MUSTRID
Stilisti sõnul on moedisainerid on ka alanud hooajal mustrite loomisel inspiratsiooni ammutanud loodusest – lilleprindid ja loomamustrid on endiselt aktuaalsed. “Ja ka suvised ruudukangad on juba klassikaks kujunenud,” muigab Laumets-Merila.

PRAKTILISUS
“Uue suunana olen märganud eriti just tarbijakäitumises praktiliste riiete võidukäiku,” lisab stilist. “Mida lihtsamini kantav ning mida rohkem erinevaid kandmisvõimalusi, seda enam võidab rõivaese tarbijate südameid – tahame me ju kõik oma ostukäitumist teadlikumaks muuta.”

Britta Laumets-Merila nägemust algava hooaja trendidest saab uudistada laupäeval, 14. märtsil kell 13.00 Tartu Kaubamaja Moesaavutaja üritusel.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar