XXVI laulupeo ja XIX tantsupeo rongkäik 2014

Tekst: Evelyn Agyemang ja Kerly Ilves

Elagu rongkäik! Suurepärane laulu- ja tansupeo paraad ühendas järjekordselt kõik kauneid rahvariideid kandvad lauljad ja tantsijad ning neid tervitasid teeservadele rivistatud tuhanded pealtvaatajad, alates Vabaduse väljakust kuni lauluväljakuni. Neile, kes seda suursündmust vaatamas on käinud, ei ole vaja üle rääkida, kui suurepärane see elamus oli, sest ilmselt iga kolmas eestlane on seda vähemalt korra elus kogenud.

Rongkäik oli sel aastal, nagu kuulda, sama nagu eelmistel kordadel, suure üllatusena kattis merelt tulnud udu Pirita teed, nii et nähtavus polnud kiita, aga nagu pärast selgus sai see kallite hävitajate abiga hajutatud. Palju oli hõikeid ja naeratusi, uuendusena mainisid pealtvaatajad,  tantsugruppide tänuavaldust kaasalamise eest väikese tantsuesitlusega. Kaugelt tulnud külalised olid pika rongkäigu lõpus ja kirjudelt nimesiltidelt võis lugeda gruppe Torontost, New Yorgist, Vancouverist, Austraaliast, Saksamaalt ja isegi Filipiinidelt.

Kel mingil põhjusel jäi seekordne paraad nägemata või külastamata, siis pakume väikest tagasivaadet kaunimatele emotsioonidele, veidramatele kostüümidele ja kaugeimatele külalistele läbi kokkuvõtliku galerii.

Elagu Eesti!

 

Lisa kommentaar