Wear-Arts kunstipidu

Kevadise Tallinn Fashion Weeki avab kolmapäeval, 15. märtsil uus, kunsti ja moodi ühendav bränd Wear-Arts, kelle show toimub moekeskuses Defitsiit, aadressil Koidu 122.

6_Kadrioru_sh-36

Foto: Liisa Luts

Wear-Arts on bränd, mis kiirgab armastusest kunsti ja eeskätt just Eesti kunsti vastu – just sel põhjusel onbrändi uue kollektsiooni fookuses legendaarsed Eesti kunstnikud Jüri Arrak, Maarit Murka ning Leonhard Lapin. Moeeetendus, mis kolmapäeval moepubliku ette jõuab, juhindub vabadusest, noorusest, moest ja kunstist ning selle taga on vinge punt Eesti Kunstiakadeemia moedisainereid, kes toovad lavale midagi, mida siinne moepublik varem näinud ei ole.

1_Kadrioru_sh-4

 

“Olen eriliselt üllatunud sellest, kui hästi ja moodsalt tõlgendasid noored disainerid kunsti perspektiivi. Need lõiked on kui laserterad, mis kannavad edasi kunstnike töidja mõtet,” kommenteerib brändi Wear-Arts looja Mari Martin. “Mood on kui lõuend, mis toob kunsti inimese teadvusele lähemale ning kannab seda seejärel ka edasi.”

4_Kadrioru_sh-36

 

Wear-Artsi värske kollektsiooni “The Art Club” autoritekson Mari-Ly Kapp, Kertu Kivisik, Kaia Kuusmann, Sandra Luks, Sirli Pohlak, Pamela Põld, Kerttu Reinmaa, Eliise Saar jaAleksandra Tšusovljanova (Närjänen).

Pärast esitlust jõuab kollektsioon aga müügile peagiavatavasse moeplatvormi www.pre-o-porter.com. Selle veebimüügi keskkonna kaudu on kollektsiooni võimalik tellida enne selle ametlikku tootmist ja magusa soodushinnaga. Toode jõuab tellijani ühe kuu jooksul.

2_Kadrioru_sh-22

 

Lisaks avatakse moekeskuses Defitsiit ka kunstinäitus ja -müük, kus on välja pandud mitmete Eesti kunstnike tööd: näitusel on esindatud Jüri Arrak, Maarit Murka, Leonhard Lapin, Toomas Kuusing, Kamille Saabre ja Toomas Altnurme.

“Kindlasti plaanime Eesti kunsti ja kunstinäituseid jääda esitlema ka edaspidi, nii et Defitsiidist saab kindlasti kunstihuviliste sihtpunkt,” sõnab Mari Martin.

Wear-Arts on moodi- ja kunstimaailma ühendav moebränd, mille põhiideeks on tuua kunst inimesele lähemale ning propageerida kunsti autoriõiguste kasutamist moedisainis.

Lisa kommentaar