Võimas disainiturg

Neljandal advendipühapäeval, 20. detsembril toimus juba kolmas Eesti Disainikeskuse korraldatud Disainiturg “Jõuluks koju”, mis tõi Kultuurikatlasse üle 5000 disainisõbra.

Disainiturul müüsid oma loodut üle 80 Eesti ja Leedu disaineri ja kaubamärgi ning kaubeldi nii rõivaste, aksessuaare, kottide, illustratsioonide, plakatite, sisustustoodete, vaipade, mööbli, plaatide ja palju muuga.

“Disainituru eesmärk on tuua kvaliteetne Eesti disain inimesteni ja anda võimalus Eestis disainitud tooteid otse disaineritelt osta ja autoritega vahetult suhelda,” võtab kokku Disainituru korraldaja Maris Takk. “Nii suur ja elav huvi üllatas ka meid endid, aga see näitab, et Eesti disain on muutunud meie igapäeva osaks ja eestlased oskavad seda üha enam väärtustada,” lisab Takk.

Turuga jäid väga rahule ka osalenud disainerid, kes valiti välja üle 340 soovija hulgast. “See on kindlasti mu lemmikturg! Siin on väga kõrge tase ja alati on olnud väga palju rahvast ja mõnus õhkkond,” kommenteerib Kalamaja Printsessi looja Karin Rask.

Päeva jooksul külastas Disainiturgu üle 5000 inimese ja lisaks kohalikele disainifännidele leidus ostjaid ka Soomest, Suurbritanniast, Saksamaalt ja mujalt.

Järgmine disainiturg toimub Tallinn Music Weeki raames juba 2.-3. aprillil Kultuurikatlas.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar