Viljandi Music Walk kuulutas välja festivaliprogrammi

Sel aastal kahepäevaseks pikendatud väikefestival Viljandi Music Walk hõlmab endas lisaks muusikalisele programmile ka Tour d’Öö rattasõitu ja Eesti esimest tänavaturgude päeva. 19. septembri õhtul saavad kõik huvilised jalgratastel tuuritada mööda öist linna kui Tallinnas populaarne Tour d’Öo rattasõit toimub esimest korda ka Viljandis. Laupäeval, 20. septembril muutub aga kogu linn laadaplatsiks kui Viljandis toimub tänavaturgude päev, millest võivad osa võtta samuti kõik soovijad nii ühel kui teisel pool letti.

Patrik_Tamm_Viljandi_Music_Walk_2013_29-960x640

Foto: Patrik Tamm

Festivali põhiprogramm saab alguse 20. septembril kell 14.00 kui Rohelise Maja Kodukohviku hoovis astuvad üles Robert ja Lotte Jürjendal. Järgmine kontserdiga alustab 16.00 Viljandi taaskasutuskeskuse kaarhallis Paide indiebänd Ans. Andur. Kesklinna kooli algklasside maja hoovil toimuval välikontserdil esineb kaks ansamblit – Malcolm Lincoln ja Jan Helsing. Päeva lõpetab suurem pidu Koidu seltsimajas ja raamatukohvikus Romaan, kus saab osa kolmest kontserdist ja tantsulisest DJ-programmist. Koidus esinevad oma uut albumit esitlev Cirkl, karismaatilise art-punkari Chungini juhitav St. Cheatersburg ja Ameerika Ühendriikidest siia saabuv Sonny & The Sunsets. Viimase puhul on tegemist indie-maailmas kõrgelt hinnatud artistiga, kelle viimast indie-kantri-popi-segust albumit „Antenna To The Afetrworld“ on saatnud suur müügiedu ja kõrged hinded kriitikute poolt üle maailma. Lisaks saab Koidu seltsimajas muusika taustaks nautida Viljandi linnaruumi teeemalist visuaalselt programmi.

Viljandi Music Walk on ellu kutsutud, et pakkuda vaheldust traditsioonilisele „bänd+DJ“ peoformaadile ja kutsuda inimesi nautima sügisealguse väikelinna meeleolusid. Eelmisel aastal alanud festival võeti publiku poolt hästi vastu – kokku osales siis veel ühepäevasel „muusikalisel jalutuskäigul“ ligi 1000 huvilist. Festivali idee on lisaks muusikaliste elamuste pakkumisele meelitada inimesi liikuma ja linnaruumi täiesti uue nurga alt avastama. Tänavu lisandunud tänavaturgude päeva üritusega loodetakse kaasata ka initsiatiivikaid kohalikke, et üritus saaks veel kaalukam ja annaks rohkem põhjust turismihooaja välisel ajal Viljandit külastada.

Festivalipassid Piletilevis

Viljandi Music Walk Facebookis

Lisa kommentaar