Vestlus disaineriga

Neljapäeval, 8. septembril algusega kell 17:30 toimub näitusel “Värvikood” vestlus disainer Mare Kelpmaniga ning on võimalus tutvuda näitusega autori juhtimisel, näitus jääb avatuks 11. septembrini.

mare_k

Foto: Erakogu

Mare Kelpman on tuntud Eesti disainer, kes on kinnitunud siinsesse disainipilti ja argiellu tekstiilidega, mille tugevus väljendub eelkõige oskuslikus mustri- ja värvikombinatoorikas. Loomingulisse põhivõttestikku, millega ta täna tegutseb ja mille kaudu teda eelkõige tuntakse, kuuluvad peamiselt hoolikalt valitud toonid ja napina mõjuvad mustrikordused.

Mare Kelpmani tekstiilidest on saanud märkimisväärselt laia mõjuväljaga fenomen. Viimase kümne aastaga on Mare Kelpman üles ehitanud omanimelise kaubamärgi kelpman textile ja muutnud selle kaudu hariliku villase kanga kaasaegselt kõnelevaks aksessuaariks, millel on nii laiem kui kitsam piirkondlik tähendus. Side varasema rahvusliku traditsiooni ja temaatikaga on Kelpmani loomingus aimatav, kuid kindlasti mitte esmane. Tema oskuslikud interpreteeringud on end tõestanud veenvate ja kestlikena. Laenates ajaloost tehnilise võtte ja värviidee, on ta loonud iseseisva minevikukoormata nähtuse. Tema oskus tekitada tasakaal argise ja erakordse vahel on harva esinev ning selle loomingulise potentsiaaliga laadimine unikaalne.

vaade naituselt_kelpmann

 

Näitusel toimuvat vestlust temaga juhib kuraator Kai Lobjakas ja juttu tuleb värvidest ja villast, disaineri argielust, töistest praktikatest, mõjutajatest ja loomise protsessist.
Osalemine muuseumipiletiga, eelregistreerimine ei ole vajalik.

Lisa kommentaar