Verivärske ehteraamat

14. septembril kell 16.00–18.00 toimub Adamson-Ericu muuseumi (Lühike jalg 3, Tallinn) hoovis ehtekunstnik Kristiina Lauritsa autoriraamatu „MÕNED ÕNNELIKUD” esitlus. Raamatuesitlusega samal ajal saab näha ja nuusutada ka kunstniku viimase aasta jooksul valminud lillevaase-prosse.

Porteree Volukepiga

Fotol Kristiina Laurits

Verivärske ehteraamat on kujundlik-pildiline sissevaade Kristiina Lauritsa aastate 2000–2017 ehte- ja objektiloomingusse. 168 leheküljel rullub lahti kunstniku loodud maailm, kus ehtematerjalidena kõrvuti seisavad kuld ja leib, teemandid ja pigi, sool ja plast. Meeleline materjalikäsitlus ja sümboolne liialdus on Lauritsa tööde peamisteks märksõnadeks olnud läbi aastate.

Raamatu saatetekstide autoreiks on hea sõber ja kolleeg Tanel Veenre, kellega Kristiina on aastaid jaganud oma Hobusepea tänava ateljeed ning luuletav näitleja Taavi Eelmaa. Raamatu on kujundanud Angelika Schneider ja tekstid tõlkinud Ulvi Haagensen.

Kristiina looming on alati vabastanud kujutlusvõime päästikuid. Kapriisne isepäisus meelitab uitama sinna, kuhu tänavamüra enam ei kosta. Ning mis on kujutlusvõime? Oskus lasta hingel lennata. See on piirituim vabadus, mis meile antud. – Tanel Veenre raamatust „Mõned õnnelikud”, Tallinn, 2017

Kristiina Laurits on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia metallikunstiosakonna (2003) ning täiendanud ennast Escola Massana ehtekunsti erialal Barcelonas. Alates 1995 aastast on Laurits osalenud arvukatel näitustel nii Eestis kui mujal maailmas. Tema töid on avalikes kogudes Eestis, Hollandis, USAs ning mitmetes erakollektsioonides.

Lisa kommentaar