VAAT(L)US

Vene Teatri galeriis saab uudistada Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala II kursuse tudengite näitust VAAT(L)US.

Processed with VSCO with  preset

Siidist ja messingust käeehe. Foto: Claudia Lepik

VAAT(L)US projekti raames on kõikide meelte abil uuritud inimest, tema käitumismustreid ja igapäevarituaale. Kas tegu on salajase või avaliku vaatlusega, kas vaadeldakse ennast või teisi või hoopis lubatakse end vaatluse alla seada, kõik need küsimused väljendavad end näitusel esitlusele tulevates töödes.

Näitusetööd on valminud nii rauast kui klaasist, siidist ja tuhast, messingust ja väärispuidust, portselanist kui ka vääriskividest.

Autor, Foto_Sigrid Kuusk

Tuhast, hõbedast ja kautzukist kaelaehe. Foto: Sigrid Kuusk

Näitusel osalevad Anastassia Nikitina, Claudia Lepik, Liisbeth Kirss,  Liina Lelov, Kätlin Kokk, Veronika Ovsyannikova, Sigrid Kuusk, Ljubov Kedrina, Marilin Laas (klaasi eriala), Kaia Ansip, Liisbet Linntamm.

Töid on juhendanud Eve Margus-Villems, Nils Hint, Urmas Lüüs, Piret Ellamaa, Jens A. Clausen, Fred Truus.

Näitus Vene Teatris (Vabaduse väljak 5)  on avatud kuni 4. juuni, T – P kell 14-18.

*
Näitus VAAT(L)US on osa 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali satelliitprogrammist. Triennaal on rahvusvaheline kunstisündmus, mille käigus rakenduskunstnikud ja disainerid mõtestavad aega ja selle erinevaid käsitlusi. Tänavuse triennaali peanäitus “Ajavahe. Time Difference” on üleval Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 21.04-23.07.2017. Mahukas satelliitprogramm Tallinna galeriides, kohvikutes, avatud stuudiotes ja teistes põnevates paikades kestab märtsi lõpust augusti alguseni. Lisainfo www.trtr.ee.

Lisa kommentaar