Uus tehno-romantism

A-galerii vaateaknal saab näha Austraalia päritolu ehtekunstniku Sarah Johnstoni näitust „Collapsing Timeˮ. Tegemist on esimese näitusega Aknagalerii näituste reast.

collapsing_time

Foto: Erakogu

Näitusel „Collapsing Timeˮ olevad tööd on kantud kolmanda reaalsuse vaimsusest. Koha, kus loome omaenese müüdid ja kummitused. See on nähtamatu reaalsuse tume ala – online-peegel, millest peegeldub see, millisena me ennast näeme ja näitame, kuid mitte see, millised tegelikult oleme. Ülemaailmse võrgu struktureeritud reaalsus. Üleloomulik ja futuristlik tehnoloogiate, kokku variseva aja ja kauguse kokkupuutepunkt, mis väljendub võimaluses rännata ajast ja ruumist sõltumatult, piirideks vaid iseenda usk ja fantaasia. See on võimalus vabastada oma keha ja vaim harjumuspärasest, piiratud ja isoleeritud vaatest nii füüsilisele kui ka vaimsele maailmale. See on uus tehno-romantism, millesse on koondatud üleloomulikud jõud ja rahu. Uks tundmatutesse maailmadesse.

Sarah Johnston on Austraalia ehtekunstnik. Suur osa Sarahi töödest on seotud graveerimise ja 3D disainidega, milles on ühendatud kivi ja prinditud SLS plastik. Teemadest on talle olulised vaimsus ja seotus. Ehtekunstniku haridusteest võib välja tuua õpingud RMIT University’s Melbournis, kivilihvimise täienduskoolituse Saksamaal Hoschule Trier University’s ja õpingud vahetusüliõpilasena Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti osakonnas. Sarah on osalenud ka mitmetel ühisnäitustel Melbournis.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar