Uus ehtekunstistuudio avab uksed

Neli andekat ehtekunstnikku ootavad sel reedel ja laupäeval, 4. ja 5. mail alates kella kahest päeval kaheksani õhtul kõiki vanalinna südames Hobusepea 2 asuvasse stuudiosse. Hubases õhkkonnas tutvustavad nad oma eriilmelist loomingut ning näitavad ja seletavad, kuidas kaunis ehe valmib.

Toodete hinnad on kunstnike sõnutsi magusad, need algavad 30 eurost. Disainipoodides leiduva kauba kõrval pakutakse ka kallima hinnaga unikaalloomingut, millega on osa võetud kunstinäitustest. Need on kuni 20 protsenti soodsamad. Minge ja vaadake ise järele, kus ja kuidas valmivad eesti disain- ja autoriehted.

Sind võõrustavad:
Kedrina Jewelry on loodud EKA ehtekunsti eriala tudengi Ljubov Kedrina poolt. Oma loomingus tegeleb disainer enamasti minimalistlike vormidega, mängides palju ringide ja rõngastega. Ehete valmistamiseks kasutab hõbedat.

Foto: Erakogu

Keiu Koppel on keskendunud unikaalsete käsitsivalmistatud ehete ja väikeseeriate loomisele. Ka samas seerias on igal ehtel mingi erinevus või nüanss, mis muudab ta ainulaadseks terves maailmas. Tema loomingu hulka kuulub nii arvuti emaplaatidest valmistatud tehnoloogilise maiguga lihtsavormiline seeria ’Tehismaastikud’ kuid ka naiselikud detailirohked ning orgaanilisemad ehted.

Foto: Geit Eero

Katrin Veegen loob ehteid väärismetallist, kuid aega-ajalt katsetab ja kompab piire ka teiste materjalide ja põnevate tehnoloogiatega. Lisaks peamiselt geomeetriliste kujundite ja vormidega väikeseeriatele näevad ilmavalgust ka unikaalsed autoriehted, millel kõigil oma lugu ja nägu.

Foto: Erakogu

Agnes Veski ehted on inspireeritud põhjamaisest ning eesti loodusest. Ehted sünnivad kasutades nii traditsioonilisi kullassepa võtteid kui ka ebatavalisi metalli töötlemise tehnoloogiaid.

Foto: Julia Shashkina
Lisa kommentaar
Lisa kommentaar