Uus Eesti meister on selgunud!

6.oktoobril toimusid Tallinnas T1 kaubanduskeskuses Skyparki`s IX Eesti Meistrivõistlused Alkoholivabade kokteilide valmistamises.

Esikolmik

Fotol esikolmik vasakult vaadates: Heleen Välba 2.koht, Liina Rätsep 1.koht, Merlyn Blumfeldt 3.koht

Võistluse eesmärgiks on propageerida alkoholivabade kokteilide populaarsust ja väärtustada baarmeni ametit. Vee baasil valmistatud kokteilid on terves maailmas tõusev trend. Reeglid on just sel võistlusel karmid -näiteks ei tohi 100 ml jook sisaldada rohkem kui 65 kcal! Väga olulisel kohal on mokteili valmistamisel innovaatilisus, kuid seejuures peab olema jook ka lihtsasti valmistatav. Lihtne ülesanne see ei ole.

Tihedas võistlustules oli 12 baarmeni, kes pidid kõik kasutama oma mokteilides vähemalt Vichy vett, Gemoss Eesti Monin siirupit ning Paulig Cold&Brew kohvi kontsentraati.

Finaali pääsesid pooled võistlejatest ehk 6 parimat mokteilimeistrit. Finalistid olid: Aivo Pensa, Heleen Välba, Ülli-Kristin Uueni, Kris-Marii Kaska, Merlyn Blumfeldt ja Liina Rätsep. Finaalis oli aega 8 minutit, et valmistada veelkord oma mokteil ning samal ajal tuli rääkida oma mokteili loomise inspiratsiooni lugu ja seda inglise keeles.

Eesti meistri tiitli võitis Liina Rätsep, kes esindas Kalevi Jahtklubi Restot. See oli Liinale teine Alkoholivabade kokteilide valmistamise meistritiitel.

Võidukokteil Hazy Morning oli inspireeritud kargest sügishommikust, tervislikust ingveri teest ja suurepärastest kohvi armoomidest. Liina nägemus oma joogist: “Oled sa kohvi või tee armastaja, siis see moketil on loodud just nende jookide kombinatsioonist. Ingveri ja vee leotis, vitamiinid sidrunist ja magusa Monin siirupi kooslus, mida on kodus lihtne valmistada! Erilise efekti mokteilile annab Paulig`i kohvi kontsentraat, mis blenderiga vahuks muudetud ja kihitatud heledale joogisegule. Ühtlasi kasutasin oma joogi väljapanekul väikest valgust, mis ideena on mõeldud inimestele meeldetuletuseks, et võta puhkust nutimaalmast. Pane oma telefonis taskulamp tööle, aseta see ekraaniga lauale ning pannes oma mokteil telefonile, siis annab see kauni kuma su joogile. Võta aega enda ja pere jaoks ning naudi oma mokteili ilma segavate faktoriteta.”

Võidu mokteil “Hazy Morning”

Vichy still vesi 10cl
Monin Peppercorn siirup 2cl
Värskelt pressitud sidruni mahl 1,5cl
Värske ingver 10g
Fee Brothers Peach Bitter 1 dash
Paulig Gold&Brew kohvi kontsentraat 1,5cl (kuni 3 spl kohvivahtu)

Voidu mokteil

Foto Külli Teder

Huvitav fakt on veel see, et Liina on hetkel valitseva maailmameistri ning kolmekordse Eesti mokteilimeistri Laur Ihermanni õde. Seega võit jäi perre. Liina esindab Eestit Prahas, kus toimub Mattoni Grand Prix 2021 ning selgitatakse välja maailma parim mokteilimeister!

Teise koha saavutas imelise imedemaa stiilis kohviserviisi väljapanekuga Heleen Välba, kes esindas oma kohviku perenaisena Padise Kastelli.

Auväärse kolmanda koha võitis Merlyn Blumfeldt, kes serveeris vabakutselisena oma mokteili kohvi presskannust.

Parima noore tiitel läks taaskord Kris-Marii Kaska`le, kes esindas Kalevi Jahtklubi Restot.

Palju õnne veelkord kõikidele võitjatele!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar