Unenäoline esteetika

Fotograaf Iris Kivisalu avab 12. aprillil Stella Soomlais stuudios oma teise isikunäituse “Porcelain China”, mis viib vaataja abstraktse ilu, pinna-aluste tundmuste ja ekspressionistliku fotokunsti ristumispunkti.

iriskivisalu

Foto: Iris Kivisalu

Irise sõnul on selle seeria,  nagu ka valdavalt ka tema muu loomingu puhul füüsilise ilu eksponeerimine täielikult viimasel kohal, vaid ta soovib rohkem, et inimese enda taju hakkaks looma talle endale sobilikke pilte tema poolt antud lõuendiga.

“Mulle ei ole kunagi meeldinud eriti põhjalikult oma loomingule lugemiseks juhtnööre anda. Ma ausalt ei salli juhendeid, viskan need alati minema.  Ja kuidagi on juhtunud nii, et kõik töötab ka ilma selleta”. Irist inspireerivad vastandid ja nende vahel pidevalt kõikudes oma tasakaalupunti leidmine, tema töid iseloomustab ajatus, väga tugev detailitunnetus ja kerge sürrealism.

irisk

 

Unenäolise esteetikaga seeria, mis on algselt sündinud koostööst ehtekunstnik Linda al-Assiga, avaldati selle aasta alguses ka maailma juhtivaima kaasaegset kunsti kajastava iGNANT veebiplatformi poolt. Seeriat saab näha siit.

Pakume lugemiseks Irisega tehtud intervjuud Optilised emotsioonid.

Kõik näitusele tulevad tööd on müügil väga limiteeritud koguses ning näitus jääb avatuks kuni 9. maini.

Iris Kivisalu (1983) on Eesti fotograaf, kes põimib endale omast, kerget melanhoolset ja kurbilulikku maailmatunnetust nii portreedesse kui ka dokumentalistikalaadsesse olustikku, vahest ka moekunsti. Ta armastab pildistada nii inimloomust kui elutuid fragmente, tihti abstraktsemaid subjekte. 2017. aastal võitis ta esikoha mainekal rahvusvahelisel Nikoni “Best Portrait and Wedding Photograph 2017” konkursil. Tema töid on avaldanud kõik Eesti suuremad väljaanded, samuti der Spiegel. Kivisalu on ka feministliku ajakirja sugu:N kaasautor ja fototoimetaja.

NB! Samaaegselt on Iris Kivisalu tööd grupinäituse “Silmast silma” vormis esindatud ka Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses, Telliskivi loomelinnakus. Rohkem infot leiab siit.

Lisa kommentaar