Ulmeliselt täiuslik maailm

Tanel Veenre ja Aldo Järvsoo näitus on inspireeritud Haapsalu legendist, mille väljendusena seekord ühendatakse kosmilised maskid ja hõljuvad pidurüüd. Näitus on võimalus astuda ulmeliselt täiuslikku maailma, mis ei tunne gravitatsiooni ega depressiooni.

Kahe Eesti tippkunstniku näitus võiks olla ka ilusaks põhjuseks, et võtta ka ette sõit ühte Eesti kõige ilusamasse väikelinna.

Aldo Järvsoo on oma loominguga kaunistanud naisi juba aastaid ning ka seekord on spetsiaalselt näituseks valminud luksuslikust siid-organzast pruutkleitide kollektsiooni tiivustab haldjalik ilu ja õhulisus. Enne ja pärast näitust on muidugi võimalik Aldo loominguga sinasõprust sobitada tema Rävala 7 stuudiopoes.

Paljudele meenuvad Tanel Veenre loomingust kõigepealt kõrvamarjad, mis on vallutanud naiste südamed oma mängulise iluga. Kuid see on vaid jäämäe veepealne tipp – suur osa Tallinna vanalinna ateljeehämaruses sündivast loomingust tiirleb mööda suure ilma galeriisid ja lavasid. Nii näiteks maanduvad mitmed kosmilised pearüüd Haapsalu näitusele otse maailma kuulsama Pariisi kabaree “Le Crazy Horse” lavalt.

KULDNÕEL Tanel Veenre, foto Tanel Veenre

“Olla pruut tähendab ju samuti olla üheks õhtuks täiuslik – pea ebamaine muinasjutuline olend, ilmutus nagu Valge Daam ” kirjeldab näituse korraldaja Mara Ljutjuk.

Evald Okase Muuseum on eramuuseum, mis tegutseb Haapsalu linnas alates 2003. aastast. Muuseumi missiooniks on koguda, säilitada ja eksponeerida kunstnik Evald Okase ning tema pereliikmete loomingut, mida suvekuudel näitusena eksponeeritakse. Lisaks Evald Okase ja tema perekonda kuuluvate kunstnike töödele on suvises näituste programmis väljapanekuid ka teistelt kunstnikelt.

Lisa kommentaar