Üldine kontsentratsioon

Tuntud graafiline disainer, illustraator ja fotograaf, kuid eelkõige elukunstnik Martin Lazarev on kirevast Brasiiliast Eestis, et avada 15. oktoobril Tam galeriis oma fotonäitus „Concentração Geral / Üldine Kontsentratsioonˮ ning paisata oma kaamera vahendusel meie sügisesse Brasiilia päikest, koloriiti ja emotsioone.

lazer

Foto: Martin Lazarev

Martin Lazarev on sündinud 1977. aastal Tartus. Ta on õppinud Tartu kunstikoolis mööbli disaini, puidu restaureerimist ning klassikalist joonistamist. Fotokunsti on autor põgusalt tudeerinud Tartu kunstikooli kursuste raames, peamiselt on ta teadmisi omandanud siiski omal käel, praktika käigus. Tööelu on viinud Lazarevi kokku mitmete disaini- ja reklaamiagentuuridega. Viimased aastad on autor elanud Brasiilias ning olnud vabakutseline. Fotokaamerata lahkub Lazarev kodust harva. „Kuna minu fotograafia sõltub sellest, mida näen ja mis ette satub, siis pean alati valmis olema ja sekundiga leidma valguse ja nurga ning pildistama,ˮ seletab Lazarev.

Ülevaatlikule fotonäitusele tuleb hulk uusi teoseid, kuid on kilde ka varasematelt näitustelt. Avamisel voolab Brasiilia vein, segatakse Caipirinha’sid ning keerutatakse hoogsalt plaate sujuva bossanoova ja kepsaka rio funky’ga. Ajavahemikus 19.30‒21.00 saadab avamist DJ San Antonio vinüülidel.

Õhtu algab 15. oktoobril, kell 19.00 Tam galeriis, aadressil Lootsi 4, ja jätkub 21.30 kohvikus Sinilind (Müürivahe 50, Tallinn).

Näitus jääb avatuks novembri keskpaigani.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar