Maitseküllane ehtekohvik

Esmaspäeval, 7. juulil avati Pärnus üheks nädalaks ainulaadne Vanapargi ehtekohvik, kus saab näha näitust kahe Eesti ehtekunstniku Anneli Tammiku ja Kaire Ranniku uuematest töödest ning nautida värskeid suupisteid, kvaliteetkohvi ja veini. Aadressil Vingi 17 asuva kohviku väikesest pop-up poest saab soetada metallikunstnike autoriehteid ning kuulata nende soovitusi. 

MAGISTRITÖÖ KAITSMISTAOTLUS

Vanapargi ehtekohviku eestvedaja, metallikunstnik Kaire Ranniku sõnul on ettevõtmise eesmärgiks äratada Pärnu vana pargi ääres asuv paviljon uuele elule ning pakkuda valgetel suveõhtutel inimestele veidi teistmoodi meelelahutust. “Toome hakkajatest naistest sõpruskonnaga kunagise hiilguse taas pargimajja, pakkudes külastajatele ehedaid maitseid ning maitsekaid ehteid,” kommenteeris Rannik. Selle nädala jooksul saab Vanapargi ehtekohviku sundimatus salongilikus õhkkonnas näha nii Anneli Tammiku ja Kaire Ranniku individuaalloomingut kui ka ühiselt valminud väikeseeriad.

Kohviku perenaine Irma Viidalepp usub, et kohvik toob loodavasse keskkonda lõhnu ja maitseid, elevust ning melu, pakkudes külastajale võimalust eemalduda hetkeks argielust ning anduda kirega ilule. “Meil pakutav söök ja jook erineb oma valikuga pisut tavapärasest kohvikumenüüst. Pakutav on iga päev pisut erinev, kuid alati ehe, maitsev ja värskelt valmistatud. Lisaks küpsetistele saavad külastajad nautida esmaklassilist kohvi ning häid veine ning veinikõrvast”, lubas Viidalepp. Ehtekohviku koostööpartnerid on Sitsiilia mahešokolaadide tootja Il Modicano ja Helsingi kohvi röstikoda Kaffa Roastery. Ilusa ilmaga on avatud ka kohviku õdus sisehoov.

Esialgselt loodud Vanapargi pagaripood on oma pika ajaloo jooksul jõudnud olla nii kommipood kui õllekas ning jõuab nüüd väikeste täiendustega nädalaks oma algse otstarbe juurde tagasi. Pärnus aadressil Vingi 17 asuv ehtekohvik on avatud sel nädalal iga päev kell 12-23. Kohvikus saab arveldada vaid sularahas.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar