Üks ja ainus Hailey Tuck

Eelmisel kevadel debüütalbumiga välja tulnud ning koheselt üleilmse tuntuse saavutanud ookeanitagune jazzilaulja Hailey Tuck annab 23. märtsil Pädaste mõisas vintage hõngulise kontserdi. Jazzimaailma tõusvat tähte, kelle hääletämbrit võrreldakse Billie Holiday ja Ella Fitzgeraldiga, saadab klaveril Eesti jazzipianist Joel Remmel.

Foto: Erakogu

USA-s Texase osariigis sündinud ja üles kasvanud Hailey kolis teismelisena Pariisi, kaasas vaid kohvritäis vintage kleite ja suur unistus jazzilaulja karjäärist. Pariisi kabareed ja jazziklubid võtsid erilise häälega sarmika laulja peatselt omaks ning legendaarne produtsent ja basskitarrist Larry Klein kutsus ta Los Angelesse debüütalbumit salvestama.

Muhu saarel on lauljatari südames eriline koht. Esmakordselt sattus ta Pädaste mõisasse esinema viis aastat tagasi, armus Muhu saarde ning tuleb seekord Pädastesse juba kolmandat korda.

„Kõige ilusama loodusega paigad asuvad maailma lõpus,“ ütles Tuck. “Kui lisada haruldasele loodusele mõisa romantiline õhustik ja ümbruskonna rahu, mida tänapäeval naljalt ei leia, võib Muhu saart pidada üheks maagilisemaks ja inspireerivamaks kohaks maailmas.”

28-aastase lauljatari võib esmapilgul ajada segamini 1920ndate stiilikooni Louise Brooks’iga. Tema ovaalse kujuga nägu kaunistavad rangelt piiritletud tumepruun bob’i soeng, punased huuled ja erksa värviga jumestatud silmad. Hailey garderoob koosneb eranditult vintage kleitidest, armastus nende vastu sai alguse 14-aastaselt koos isaga antiigipoode külastades.

 

„Kontserdile riietust valides pööran suurt rõhku isikupärastele detailidele, mis oleks põnevad ka kuulajale. Vintage kleitidel ja põnevatel aksessuaaridel-kingadel on minu välimuses oluline roll,“ lisas Hailey.

Laupäeval, 23. märtsil Pädastes toimuv kontsert on kombineeritud kolmekäigulise õhtusöögiga, mille on kokku pannud Pädaste restorani Alexanderi peakokk Stefan Berwanger. Lisainformatsioon ürituse kohta leiab siit

Hailey Tuck’i Inglismaa teledebüüti BBC kanalil saab järele vaadata siit

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar