Tuntud Soome disainer Paola Suhonen avab näituse

Fotomuuseumi dokumentaalfoto teema-aasta jätkub 10. veebruaril 2022 kell 18, kui koostöös Soome Instituudiga avatakse põhjanaabrite tuntud kunstniku ja disaineri Paola Suhoneni näitus “Southern boys, southern girls”.

suhone

Fotod Paola Ivana Suhonen

Suhoneni näitus käsitleb ühiskondlikke teemasid, mis on seotud seksuaalsuse ja religioosse maailmapildi vastuoluga. Väljapanekul esitatavad tööd räägivad Tennessee (USA) osariigi noortest, kes peavad suhestuma konservatiivse lõunaosariigi religioosse maailmatunnetusega, mis siiani defineerib kõike keha ja seksuaalsusega seotut. Nad on rõhutatult surutud süütusse rahulik-selgesse olekusse, kus eksperimenteerimisele nooruslike soovidega ruumi ei anta.

suhonen

 

“Southern boys, southern girls” on erinevate meediumide ühendamisel sündinud projekt, mis seob omavahel fotot ja filmi. Enne jäädvustamist noored omavahel kohtunud ei ole. Käsitsi valmistatud märgplaatkolloodiumfotod on jäädvustatud rännaku jooksul Põhja-Ameerikas. Pimik oli mõnikord ehitatud auto pagasiruumi, mõnikord motelli vannituppa või telki. Suhonen: “Sellise lähenemisviisi olulisim omadus on ettearvamatus, protsessis olemise tunnetamine ja asjade kulus kujutistesse sattunud vead.”

suhonen_

 

Filmimise ja pildistamise toimumiskoht: Hendersonville, Goodlettsville, Tennessee, USA

Helsingis sündinud Paola Ivana Suhonen on rahvusvaheliselt tuntud eelkõige kui moedisainer ja Ivana Helsinki brändi looja, kuid ta tegutseb edukalt ka (foto)kunsti ja filminduse alal. Tema enese elu, maailmatunnetus ja suhted ümbritsevaga on saanud road-tripi stiilis kunstiprojektiks, mida saame tema visuaalsete tööde vahendusel näidata nüüd ka siinsele publikule. Suhonen on õppinud filmindust New Yorgi Filmiakadeemias ja fotograafiat Los Angeleses Ameerika Filmiinstituudis.

Näitus jääb avatuks kuni 6.06.2022.

Muuseumis on näitusega samal ajal avatud ka kunstniku rõivabränd IvanaHelsinki Pop-Up pood.

Lisa kommentaar