Tunnusta ehtekunstnikke

Eesti ehtekunstnike paremikku esindav A-galerii kutsub kõiki kodumaisele ehtekunstile kummardust tegema – 14.-18. maini toimuva üleskutse “Eht(n)e sõnum” raames saab A-galeriis enda kõige lemmikumale ehtekunstnikule toreda soovi või mõtte kirjutada – galerii toimetab seejärel kõik sõnumid edasi kunstnikele.

a-galerii

Adolfas Šaulys kõrvarõngad

A-galerii juhatuse esinaise ja ehtekunstniku Triin Eliase sõnul võivad kirjutised olla pikad ja põhjalikud, kuid ka lihtne “Aitäh!” teeb saajale kindlasti rõõmu. “Sõnumi võib kirjutada galeriis kohapeal või selle juba sinna kaasa tuua,” julgustab Elias. “Üleskutse eesmärgiks on tunnustada Eesti imelisi ehtemeistreid ning väärtustada unikaalseid oskuseid, mida iga ainulaadse ehte loomiseks kasutatakse.” Naise kinnitusel on tänapäeval domineeriva elektroonilise suhtluse kiiruse ja massiivsuse taustal just käsitsi kirjutatud ehtne sõnum see, mis käsitööoskustega loojate imeliste tööde tunnustamiseks enim sobib.

Sama nädala neljapäeval ja reedel (17. ja 18. mail) saab A-galeriis uudistada ka erilist metallehistöö tehnikat niello, mille puhul hõbeesemele uurendatud muster täidetakse musta sulatisega. Kunstnikepaar Mari Relo-Šaulys ja Adolfas Šaulys on nendeks päevadeks oma kullasepalaua kolinud galeriisse ning kõik huvilised saavad tõelise ehtekunsti valmimist jälgida. Samadel päevadel on A-galerii kogu tootevalik saadaval ka tavapärasest soodsama hinnaga.

A-galerii (Hobusepea 2, Tallinn) on avatud E-R 10-18 ja L 11-16. Lisainfo www.agalerii.ee
Ühine üleskutsega Facebookis.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar