Tudengid vallutasid veetorni

14.mail kell 19 avati ajaloolises Telliskivi tänava veetornis Eesti Kunstiakadeemia ehte-ja sepakunsti eriala teise kursuse tudengite näitus JAHT.

Foto: EKA

13 noort kunstnikku – Timmo Lember, Merlin Meremaa, Erle Nemvalts, Stig Paju, Johann Põldra, Helina Risti, Mari Saarepera, Jaan Škerin, Hanna-Maria Vanaküla, Agnes Veski, Krista Tiiu Koger, Hans Kristian Mänd, Kaur Virkebau – esitlevad oma nägemusi jahist.

Jahti ei käsitleta näitusel mitte ainult metsas toimuvana vaid metafoorina meie teekonnast ja igapäevastest võitlustest.

Pinge, varitsemine, kannatlikkus, jälitamine, otsing, põgenemine, varjumine, alistumine, õige hetke tabamine või käest laskmine – need on märksõnad, millest kõnelevad valminud teosed.

Foto: Jaan Škerin Foto: Hanna-Maria Vanaküla Foto: Merlin Meremaa

Näitusepaigaks on ajutiselt Kunstiakadeemia tudengite saagiks langenud Telliskivi tänava veetorn, mis oma stoilises rahus on Kalamaja ja Pelgulinna piiri valvanud juba aastast 1942.

Veetorn asub Telliskivi Loomelinnaku vahetus läheduses ning on näitusepinnana kasutusel esmakordselt. Tudengite töid on juhendanud Tõnu Arrak, Jens A.Clausen, Nils Hint, Piret Hirv, Eve Margus-Villems, Rait Siska. Näitust toetavad Märten Kross / Telliskivi Veetorni OÜ, Eesti Kunstiakadeemia, eDrinks OÜ, Õllekunsti OÜ, AS Prike.

Näitus Telliskivi veetornis (Telliskivi 59A) on avatud 15.-28.mai E-P kell 12-18

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar