Treescape

Oktoobris ja novembris saab RMK peahoones Tallinnas, Toompuiestee 24 vaadata tunnustatud fotograafi Kaupo Kikkase näitust “Treescape”. Isiklik ja intiimne katse kujutada puid viisil, mis oleks enamat kui kena looduspilt, jõuab vaataja ette seerias mustvalgetes fotodes, eksponeeritud sajandeid vanal puitpinnal.

“Olen aastaid otsinud viisi, kuidas kujutada puud nii, et see annaks edasi seda kirjeldamatut „miskit“, mida puud endas kannavad,” kirjeldab Kaupo Kikkas näituse sündi. “Ma ei ole puukallistaja, esoteerikahuviline ega ka eriti usklik, ometi valdab mind just metsas seistes see defineerimatu tunne, mille kujutamise usaldan sõnade asemel pigem kaamerale.”

“Treescape” koosneb 15-st eriformaadilisest fotost, eksponeeritud vanal puitpinnal. Näitusel üleval olevad tööd on tehtud kaheksa aasta jooksul, inspiratsiooni pakkusid sealjuures Herman Hesse ja Valdur Mikita tekstid. Kõik eksponeeritud tööd on saadaval nummerdatud originaaleksemplaridena, lisaks saab kohapeal osta teostest limiteeritud klaasplokk-miniatuure.

Näitus on avatud oktoobris ja novembris esmaspäevast reedeni kell 9-18 ning on külastajatele tasuta. RMK peahoone aadressil Toompuiestee 24 sai Eesti Sisearhitektide Liidult 2013. aasta parima avaliku ruumi aastapreemia ning selle maitsekas renoveerimine ning puitu väärikalt eksponeeriv sisekujundus väärivad ka eraldi uudistamist.

Näituse valmimist toetasid RMK ja Wiedemanni tõlkebüroo, tööd trükkis Diesel Arts.

Vaata minigaleriid, et saada aimu suurepärase meeleoluga, lõhna ja visuaalse naudingua näitusest, mis on üles seatud selle jaoks sobivas ruumis: