Tootemid ajale

Traces on kahe õe koostöö eksperimentaalne sümbioos, mis kohaspetsiifilise installatsiooni raames käsitleb sama teemat erinevate meediumite kaudu. Tulemuseks on maalide ja fotode dialoog ruumis, mis moodustavad teineteist täiendades uusi tähenduslikke narratiive.

sirp

Foto: Erakogu

Läbitud rajad ja talletunud kogemused kumavad minimalistlikust kujundikeelest, resoneeruvad joontest, graafilistest kujunditest ning vaikelu fotolavastustest (koostöös Londoni fotograafi Nick Dunne’iga). Installatsioon põimib kokku kaduvuse ja jäävuse, vastandades raskust ja kergust ning väärtustades mineviku talletumist olevikus. Loodud ruum kõnetab aja ringlust kahes vanas veehoidla tünnis, muutuva valguse ja peegelduste trajektoori, kividest verstapostide ning kajadest helimaastiku kaudu.

Totems of time _Helen Sirp

 

Näitusel eksponeeritavad maalid on isiklikud tunnetused ja mõtisklused, mille monotoonse distsiplineeriva liikumise, korduvate mustrite ja joonte aeglasel protsessil on oluline roll. Neid eripäraseid radu ääristavad kivid – sürreaalsete peegelvormidega tootemid kui kõike talletavad, gravitatsiooni eiravad maagilised objektid.

Sandra-Sirp_Traces_Oil-and-acrylic-on-canvas

 

Helimaastik põhineb kahe ruumi vahelisele kajale ning metallseintest tingitud resonantsile. Helikujunduse autoriks on audiovisuaalse meedia kunstnik Mart Männik.

Näitus on jätk eelmise aasta novembris toimunud esimesele koostöö näitusele Traces Tallinna Portreegaleriis.

Sandra Sirp (s 1988) on lõpetanud Tallinna Ülikooli Kunstiõpetuse BA (2012), Eesti Kunstiakadeemia Meediagraafika BA (2017) ning täiendanud end Porto Ülikooli Vabade Kunstide osakonnas (2015/2016). Hetkel töötab ta muuseumis kunsti- ja disainiteemaliste haridusprogrammide koordinaator-pedagoogina, vabakutselise graafilise disaineri ja kunstnikuna. 2008. aastast on ta osalenud grupinäitustel ning 2016. aastal toimus esimene isiknäitus. Kunstnikuna väljendab ta end läbi minimalistliku visuaalse keele keskendudes inimese sisemaailmale – isiklikele otsingutele, avastustele, mõtisklustele ja tunnetustele, kus oluline osa on tööde valmimise protsessil.

Helen Sirp (s 1983) on Londonis resideeruv vabakutseline loovjuht ja kujunduskunstnik, õppinud kunsti ÜRO Rahvusvahelises koolis New York’is, kujunduskunsti Eesti Kunstiakadeemias, magsitrikraadi omandanud narratiivsete keskkondade kujundamise erialal Londoni Central Saint Martins Ülikoolis (2013). Helen on tegutsenud kontseptuaalse kujunduse valdkonnas üle 10 aasta, töötades rahvusvaheliselt nii moe- kui disainimaailmas. Tema käekirja võib kirjeldada sõnapaariga sürrealistlik minimalism – omamoodi jutustav lähenemine kogemusele nii ruumis kui pildis, hõlmates endas installatsioone, fotolavastusi ja filmitöid, ning kooslust kõigist nimetatutest. Portfooliosse kuuluvad rohked näituseprojektid, kontseptsioonid ja kujundused brändikampaaniatest moelugudeni ning ürituste ja installatsioonide loovjuhtimine ja kujundus.

Näitust saab vaadata Viinistu Kunstimuuseumi Tünnigaleriis, mis avatud kuni 07.08.2019.

Lisa kommentaar