Toidudisainer Helis Heiter ja fotograaf Laura Nestor avavad unikaalse näituse

8. septembril kell 18.00 avavad toidudisainer Helis Heiter ja fotograaf Laura Nestor unikaalse näituse “Apetiitlik”, kus üheks õhtuks pildid elustuvad ja fotosid saab kogeda kõigi viie meelega.

apetiitlik

Fotod: Laura Nestor

Juba augusti keskpaigast on võimalik tutvuda toidudisainer Helis Heiteri ja fotograaf Laura Nestori fotodega Rotermanni vastvalminud Palmigaleriis, kus lisaks fotolavastustele väärivad tähelepanu ka Viimsi Talveaiast päästetud ja uuele elule turgutatud taimed.

naitus (2)

Päikeselisel hiliskevadisel päeval valminud fotod said inspiratsiooni Rotermanni koloriidist ja unikaalsest arhitektuurist, selgest taevast ja ümbritsevatest toidukohtadest. Ning tekkis mõte – milline oleks Rotermann, kui ta oleks isuäratav ja huviväärne koogitükike?

apetit

Üheks õhtuks 8. septembril algusega kell 18.00 äratatakse pildid ellu toidulavastusega, kus peategelased fotodelt astuvad Palmigalerii rohelisse oaasi, et peale nägemis- ja kuulmismeele saaksid virgutust ka haistmis-, maitsmis- ja kompimismeel. Lisaks toiduinstallatsioonile pakutakse Helis Heiteri loodud jooke: kuiva gaseeritud tikriveini Wain ja Vaakumbaari kokteile.

apetiit

Limiteeritud arv samast seeriast, kuid siiani avalikustamata töid tuleb esitlemisele plakatitena, mida külalised võivad soovi korral endaga ühes võtta.

Palmigalerii (Rotermanni 8) on avatud iga päev kell 8:00 – 20:00 ning näitus jääb avatuks 30. oktoobrini 2022.

Helis Heiter on maastikuarhitektuuri taustaga toidudisainer, kes on õppinud toidudisaini Milaanos. Enda Heiter x nimelises stuudios tegeleb ta erinevate loovate ja kulinaarsete projektidega, sealhulgas toidutoodete ja söömiskogemuse disainimisega ning toidustilistika ja -installatsioonide loomisega.

Laura Nestor on lõpetanud EKA fotograafia eriala. Ta on fotograafina töötanud 20 aastat, tegelenud peamiselt lavastusfotoga, pildistanud lugematul arvul ajakirjade kaanefotosid, reklaampilte ja koostanud mitmeid isikunäitusi.

Lisa kommentaar