Templihoidjad

Fahle Galeriis saab uudistada Ruudu Rahumaru animistlikku ja üleloomulikku näitust inimese ja ürglooduse vahelisest sünergiast koos tema enese tundeilma eksootiliste ja orgaaniliste mustrikirjadega.

Ruuduateljees_RuuduRahumaru

Ruudu ateljees. Foto: Ursula Ainso

“Templihoidjad” on animismlik ja üleloomulik näitus inimese ja ürglooduse vahelisest sünergiast koos kunstniku tundeilma eksootiliste ja orgaaniliste mustrikirjadega. Ruudu Rahumaru autoritehnikas fotomaalidel kohtuvad muinasjutuliselt komponeeritud loodusjäädvustused ja psühhedeelne mustrikiri. Teosed valmisid fotorännakutel läbi hinge- ja loodusmaastike ning neis kajastub kunstniku püüd jäädvustada universaalseid ja olemuslikke energiaallikaid. Portaalid rändamaks looduse hingestatud maailma, kus loodetavasti tunned ära ka oma hingetempli väravad. Neis piltides on elu- ja metsakogemus, mis on rohkem reaalsuse moodi kui see, mida silmaga näeme.

“Mõnes mõttes haldjariik ise palus mul selle näituse teha. Ühel ööl tuli mu mõtteisse üks vana naine, kes seisis raiesmiku ja metsa piirimail, ta silmast voolas üks pisar ja ta ütles “palun aita mind, ma tahan sind hoida”. Lubasin sel metsaemandal end juhatada, et saaks sündida see näitus neist tegelastest, kes on mind mu rännakutel saatnud. Nagu meid kõiki. Nad teevad meile pai, kui korra metsas vastu jämedat puutüve toetad või millal iganes lubad enesel looduse hingetõmmetesse lõdvestuda. Nad hoiavad meid ja paluvad, et meie hoiaks neid, loodust ja omaenese hingetempleid,” kommenteerib kunstnik.

ruudu_rahumaru

Fotod: Ruudu Rahumaru

“Ühest küljest on need lavastatud pildid, sest mulle meeldib läbi mängu töötada, teisalt oli see ainuvõimalus, et äratada ellu need natuke ebamaised ja inimnäolised tegelased, kes me minu mõtteis kõik oleme. Me kõik oleme alati templihoidjad ja samas on templihoidjad alati meiega. Teisalt tilgutan väljatrükitud fotodele õrnalt värvi ja lasen sel orgaaniliselt lõuendil sulada. Lisan oma isikliku mustrikirja, mis on justnagu maagiline laul – võti, et avada uute tajude ja võimaluste templiväravad, kus saad ürgjõududega ühte sulada”.

jumalanna unenägu

Kui meie keskkond on hoitud, oleme ka meie hoitud ja vastupidi. Oleme lõputu kooshingamine, kuigi vahest võib tunduda, et mina on ainult mina. See on alati enamat. et silmalenähtava maailma taga on veel teised rikkalikud maailmad, kus kõik on ühendatud.

Fahle Galerii on avatud E-R kell 9-17. Sissepääs tasuta.

Lisa kommentaar