Telliskivis (t)ärkab disain

Eesti Kunstiakadeemia tudengid avasid Telliskivi Loomelinnakus pop-up festivali ja poe, kus müüakse ja eksponeeritakse noorte EKA disainerite omaloomingut. Enam kui kuu vältaval disainifestivalil toimuvad lisaks töötoad, vestlused, kohtumised ja näitused.

Fotol Kristiina Nurk

EKA pop-up ehk “EKA (t)ärkav disain” on Eesti Kunstiakadeemia kevadine festival, millega näidatakse ja tõstetakse esile noort ja värsket loomingut ning disaini. Festival hõlmab erinevaid tarbekunsti ja disaini, tutvustades loomingu mitmetahulisust, kaasaegseid väljakutseid ja tulevikusuundasid. Teiste seas leiab EKA pop-up’ilt noore moedisaineri Karolin Kärmi, ehtekunstnik Erle Nemvaltsi, graafik Paul Ranniku, EKA aksessuuaariosakonna disainerite Eve Kaareti, Kristiina Nurki ja Merle Visaku loomingut.

“Disainil ja kunstil tekib väärtus, kui see jõuab inimesteni ning seda käesolev projekt püüabki teha — olla hüppelauaks uutele tegijatele ja pakkuda platvormi, et noored oleksid nähtavad, leitavad ja nende looming sõna otseses mõttes käega katsutav,” tutvustab festivali ideed disainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Stella Runnel.

“Kunstiakadeemia tudengite looming on pisut nagu salakaup või defitsiit – seda pole alati ja igal pool saada. Nüüd oleme selle noore, alles küpseva ja unikaalse loomingu toonud kõigile näha Telliskivi Loomelinnaku poetänava koridorisoppidesse,” ütleb üks EKA pop-up festivali eestvedajaist Karin Kiigemägi lisades, et kevade jooksul saab EKA disainiteaduskonna tudengite loomingut Loomelinnakus lisaks pop-up festivalile näha ja nautida veel ka juunis, mil toimub iga-aastane EKA lõputööde näitus TASE.

Lisaks hüpikpoele toimuvad Telliskivi Poetänava koridorides pop-up näitused ja töötoad, mis tutvustavad Eesti Kunstiakadeemia disainitudengite erialaprojekte, erialastuudiote uusi materjalikatsetusi, jätkusuutliku disaini loome väljakutse tulemusi ning väljapanekut rahvusvahelisest koostööst.

Lähem info festivali ajakava, töötubade ja näituste kohta EKA veebis.

Lisa kommentaar