Tartu Loomemajanduskeskus ja disainipood Loomekas ootavad ettevõtlusnädalal töötubadesse

Tartu ettevõtlusnädal toimub sel aastal 3.–6. oktoobrini. Nädala jooksul innustatakse nimesi ettevõtlikult mõtlema ning pakutakse praktilisi tööriistu, et oma ideedega edasi liikuda. Tartu linna ambitsioon on olla kõige ettevõtlikum linn Euroopas ning kasvatada üles järgmine põlvkond ettevõtlikke inimesi. Igaühest võib saada ettevõtja ning meie proovime anda kätte niidiotsad õigete inimeste, teenuste ja kohtade leidmiseks. Tartu ettevõtlusnädalat korraldab linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakond koos ettevõtluse tugistruktuuridega.

loomekas

Foto: Maria Kilk

Tartu Loomemajanduskeskus ja disainipood Loomekas on ettevõtlusnädalal kõikidel päevadel sündmusi korraldamas.

3. oktoobril on võimalik tulla Tartu Loomemajanduskeskust ja Antoniuse õue stuudioid uudistama. Terve nädala on avatud disainipood Loomekas Küüni tänav 4 (T-R 11-19, L 11-15).

Teisipäeval, 4. oktoobril avatakse kell 14 Loomeka poes Tartu 2024 nurk, esitletakse Tartu 2024 fännitooteid ning esinevad Shate tantsukooli tantsijad, samal päeval kell 17 ootab Loomekas kõiki nahakunstnik Tiina Androni disainitöötuppa “Kuidas valida ja luua stiilseid aksessuaare?”, töötuppa saab registreerida, kui kirjutada kristel@lmk.ee. Kohtade arv on piiratud.

LMK on ka üks noortekonverentsi “Õpilasfirma – võimalus sinu jaoks” kaaskorraldajatest. Konverents toimub 4. oktoobril kell 12 Erinevate Tubade Klubis Aparaaditehases. Konverentsi eesmärk on inspireerida noori mõtlema materjalide taas- ja uuskasutusele. Konverentsi inspiratsiooniesinejate hulgas on nii noori ettevõtjaid kui ka Kõrgema Kunstikooli Pallas õppejõude, kes jagavad oma kogemusi erinevate materjalide taaskasutusega seotud projektidest.

5. oktoobril osaleb LMK Alexela Loomelaval toimuval inspiratsioonipäeval “Koostöös peitub jõud!“, kus LMK juht Külli Hansen tutvustab loomemajanduskeskuse tegevusi ja inkubatsiooniprogrammi. Kohal on ka LMK ettevõtjad – Key Külaots ettevõttest Redis, Gen Mandre ettevõttest PULK disain ja Dan Prits ettevõttest Köömen, kes jagavad enda kogemuslugusid ettevõtte alustamisest ja arendamisest.

Samal päeval kell 17 ootab Loomeka pood taas stiililooja Katrin Kirsipuu disainitöötuppa “Kuidas väikeste detailidega muuta oma riietus stiilseks ning köitvaks”. Registeerumine kristel@lmk.ee.

Ettevõtlusnädala viimasel päeval, 6. oktoobril korraldab LMK Loomeka poes kell 16 LMK inkubandi ja disaineri Key Külaotsa (Redis) töötoa “Kuidas disaini abil riietele uus elu anda? Redisainida!”. Registeerumine töötuppa kristel@lmk.ee.

Loe lähemalt kogu ettevõtlusnädala kohta siit:

LMK ettevõtlusnädala ajakava siit

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar