Tanel Veenre avas Hispaanias isikunäituse

Tunnustatud ehtekunstnik Tanel Veenre avas Valencias Gonzalez Marti keraamikamuuseumis isikunäituse „El Nombre De La Rosa“/„Roosi nimi“. Näitus on osa rahvusvahelise ehtesündmuse Melting Point 2016 programmist ja on avatud veel ligi kuu aega, 22. maini. Näituse nimi on austusavaldus Umberto Eco samanimelisele romaanile.

Tanel Veenre Valencia keraamikamuuseumis (10)

Foto: Tanl Veenre

Näituse dominandiks on värske seeria graveeritud raamatuid, mis mõtestavad sõna ja füüsilise maailma vahekordi. Sealt ka mõte avaldada austust Euroopa kultuuriruumi ühele silmapaistvamale loojale ja tema müstilisele romaanile, kus kõik niidid viivad läbi kloostri raamatukogu lõpuks ikka inimhingedesse,“ rääkis Tanel Veenre.

Näitusel on välja pandud Tanel Veenre 36 ehet ja 2 regaaliat, mis astuvad ainulaadsesse ruumilisse dialoogi muuseumiks ümberkohandatud kunagise palee teise korruse saalistiku dekoreeritud antusega – perekonna palvelast magamistoani. Pooled töödest on valminud viimase aasta sees, ülejäänute osas sai valikukriteeriumiks nende avatus tõlgendustele just sellises tugeva ajalooga keskkonnas.

15. sajandil markii de Dos Aguas („kahe vee“ markii) elupaigaks ehitatud palee on hilisemate ümberehitustega saanud tõeliseks eklektika pärliks, segades barokki, rokokood, neoklassitsismi ja orientalismi. Täna on Gonzalez Marti keraamikamuuseum ühtlasi ka Valencia kõige enam külastatud muuseum.

Lisa kommentaar