Tallinnas toimub mustale toidule pühendatud festival

Sel sügisel leiab Tallinnas esmakordselt aset unikaalse kontseptsiooniga Black Food Festival, kus pakutakse musta värvi toite ja jooke. Mitmetes maailma suurlinnades enneolematut publikuhuvi nautinud ürituse korraldajad lubavad ka Eestis kulinaarseid üllatusi pakkuda.

Mustad_makroonid

Foto: Erakogu

Black Food Festival Tallinn esindaja Karin Lillemaa kinnitusel on sündmuse eesmärgiks avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toidumaailmas. “Eestlased on musta värvi toitu alati armastanud – musta leivata ei kujutaks meie toidulauda ettegi,” sõnab korraldaja. “Kindlasti jõuavad aga festivalile ka erilisemad mustad hõrgutised, mis suudavad positiivselt üllatada nii väljanägemise kui ka maitse poolest.”

Esimene Black Food Festival toimus möödunud aastal Budapestis ning on seejärel jõudnud Berliini, Tel Avivi, Helsinkisse, New Yorki ja Istanbuli, septembrikuus leiab üritus aset Londonis. Festivali kontseptsiooni autori Regina Borose sõnul on Tallinn esimene linn, kus üritus toimub iseseisvana. “Black Food Festivali vastu on huvi tuntud juba paljudest riikidest, kuid meid võlus Tallinna korraldajate entusiasm ning nende poolt valitud erilise atmosfääriga asukoht,” ütles Boros.

Must_burger

Black Food Festival Tallinn toimub 23. novembril kell 11.00-21.00 Põhjala Tehases (Marati 5a, Tallinn). Piletid on müügil Ticketeris ning neid on saadaval piiratud arv. Lisainfo ja registreerimine toitlustajatele www.blackfoodfest.ee.

FB
Veeb
Piletid Ticketeris

Lisa kommentaar