Suur Gatsby, Vilde ja kahekümnendad

Eduard Vilde muuseum pakub stiilset ja ajastupärast jõuluprogrammi “Suur Gatsby, Vilde ja hullumeelsed kahekümnendad”.

charleston

„Kuldsed kahekümnendad“ on kontrastne, traditsioone hülgav ning naiserolli ja moodi jõuliselt muutnud periood Ameerika ja Euroopa suurlinnades, mis lõppes 1929. aastal ülemaailmse majanduskriisiga.

Ajastu märksõnadeks said glamuur, meelelahutus (dzäss, raadio, kino) ja arutu tarbimine (auto). See vaimne allakäigu aeg on pakkunud ainest paljudele kirjanikele, kelledest kuulsaim perioodi portreteerija on F. Scott Fitzgerald ja tema 1925. aastal ilmunud teos „Suur Gatsby“ („Great Gatsby“ 2013. a Hollywoodi ekraniseering peaosas Leonardo DiCaprioga on aluse pannud 20ndate moe- ja stiilibuumile kogu tänases maailmas).

Samal aastal kui ilmus „Suur Gatsby“ sai Eesti kuulsam ja armastatum kirjanik Eduard Vilde 60. aastaseks ja talle kingiti Vabariigi valitsuse poolt Kadriorgu korter. Peale remonti ja sisustamist kolis kirjanik koos abikaasaga 1927. aasta jõulude eel majja.

Jõuluprogrammi raames pakutav ekskursioon viibki meid 1927. aasta pühadesse. Milline oli Vilde kodu (ajastutapeedid, originaal Lutheri mööbel, valgustid jms)? Kuidas ja kellega eesti kirjanduse grand old man siin elas? Milline oli ta suhtumine pillerkaaritavasse, rekordeid ja skandaale ihkavasse ajastusse? Mida arvas moest ja kinost?

Vilde enda loo taustal rullubki lahti põnev ja üsnagi tänapäevasena näiv 1920ndate maailm.

3 h pakett sisaldab:
Soe vürtsine tervitusjook
Ekskursioon (kestab u 1 h)
Suupistelaud muuseumi II korrusel, taustaks ajastumuusika (suupisted ja nõud palume ise kaasa võtta)

Soovitame peole tulla ajastupäraste aksessuaaridega:
Naistel olulisim: kleit, pikad pärlid, pottkübar
Meestel: vest, lakk-kingad

Paketi maksumus: Ruumide rent 3h 90€
Ruumirendile lisandub programmipilet 5€/ inimene.(Õhtusel ajal ja nädalavahetuseti lisandub ekskursiooni läbiviimise tasu 25€/ grupi peale).

P.S Maksimum grupi suurus kuni 30 inimest

Küsi pakkumist: vilde@linnamuuseum.ee, tel. 6013181/6013290.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar