Surematu

Igatsusele järgneb vaikus. Ses hääletus alistumises tajun kõige teravamalt oma peljatud üksildust. Iga üksinduses veedetud aasta kahandab mu südant ja surelikkuse tajupilt joonistub üha selgemini välja. See lahkumine õhutab mind otsima tähendusmärke, mida pärast mu viimast hingetõmmet mäletada, kalliks pidada ja armastada. Loon pärandit üksildusest ja üksildusele, et jätta igavikuline märk oma virelusest tühjuses.

Hetkel, kui armastusest keeldutakse ja meid tagasi tõugatakse, leiame ainsa tõena, millest kinni hoida, oma maised jäänused: need on meie olemasolu tunnistajaks ja järele jääva tõendajaks. Tahan anda valimatult teistele vaid tükke endast, ükskõik kellele teisele, sest see on ainus, mis mulle veel jäänud. Põlistan oma elava keha jäänuseid valatuna pronksi ja hõbedasse, et asetada neid teiste kaela ümber lootuses kustutada möödapääsmatu kaduvik, saavutades ilmne ja intiimne surematus.

/Erinn M. Cox/

surematu

Foto: erakogu

Erinn M. Cox on Eestis resideeruv Ameerika Ühendriikidest pärit ehtekunstnik, kes avab 9. jaanuaril Hop galeriis oma ehtenäituse. Ta on omandanud skulptorina magistrikraadi ning lõpetanud ehtekunsti magistrantuuri. Tema rahvusvahelisest näitusetegevusest võib tõsta välja osaluse näitustel Schmuck 2018 ja 2020, SOFA CHICAGO ning tunnustuse Galerii Marzee Graduate Prize pälvimise aastal 2019. Lisaks loometegevusele töötab ta USA´s vabade kunstide ja kunstiajaloo dotsendina ja külalislektorina Eesti Kunstiakadeemias. Ta on avaldanud artikleid kaasaegse kunsti, disaini, ehtekunsti ja filosoofia teemadel ning on veebiajakirja Louise & Maurice asutaja ja toimetaja (www.louiseandmaurice.com).

Näitus jääb Hop galeriis avatuks kuni 28. jaanuarini.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar