Šokeerivad kultusfilmid

Juba neljandat kevadet saab kinos Sõprus näha Ameerika filmikunsti kõige skandaalsemaid ja pöördelisemaid teoseid. 27.02. – 05.03. toimuv Ameerika kultusfilmide festival FREEDOM FRIES toob kohalikule publikule laiahaardelise valiku Ameerika põrandaaluse kino paremikust – linastub seitse ikoonilist filmi.

rockyhorrorpictureshow_logo

Rocky Horror Picture Show

FREEDOM FRIES tutvustab kino, mis seljatab kommertselemendid ja on väljaspool konservatiivset paradigma. Hea võimalus osa saada tsensuuri kammitsaist vaba filmikunstist, mis on loomult eksperimentaalne, kus autor on saanud lasta fantaasial vabalt lennata.

Selle aastane programm on eriti mahlakas ja hitimaiguline – linastuvad sellised suurteosed nagu Stanley Kubricku “2001: A Space Odyssey” ja Michael Manni intelligentne thriller “Heat”. Suurel ekraanil saab näha indiekino raudvaraks kujunenud režissööride debüütfilme: Terrence Malicku “Badlands”, Gus Van Santi “Mala Noche” ja Kevin Smithi “Clerks”. Kavas on rohkelt elamusi pakkuv ja raputav kultusfilmide esinumber, muusikal/freak show/õudusfilm Jim Sharmani “Rocky Horror Picture Show”. Viimasele soovitame minna kostümeeritult ning panna vaim valmis laulmiseks ja tantsimiseks. Kohapeal teeb omalaadse show tantsugrupp Twisted Dance Co.

Festivali lõpetab ühe ajaloo huvitavaima perioodi fiktiivne dokumentatsioon New York’i nowave scenest, Edo Bertoglio “Downtown 81”, peaosas ekstraordinaarne Jean-Michel Basquiat.

NB! Rariteetsed ja eksklusiivsed hittkultusfilmid linastuvad vaid korra.

Festivali pre- ja post-programm seob filmikunsti kujutava- ja etenduskunstide praktikaga. Otseselt filmidest inspireeritult kureeerivad Mihkel Ilus ja Henri Hütt filmikogemuse kirjeldamise/häälestamise black box ja white cube tingimustes.

Üritusega saab liituda Facebookis

Festivali piletid hinnaga 5€ on müügil Piletilevis ja Sõpruse kino kassas. Filmid on inglise keeles ilma subtiitriteta.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar