Silmapaistev ja müstiline

Telliskivi Loomelinnakus on avatud EKA moedisaini osakonna näitus “Illuminatsioon”, kus on eksponeeritud Liisi Eesmaa juhendatud eksperimentaalvormide meistriklassis osalenud tudengite valmistatud helkurskulptuurid.

Fotod: Riina Varol

Meistriklassis osalenud tudengite ülesandeks oli helkurite tootmise ülejääkidest luua ainulaadset, silmapaistvat ja müstilise vormiga moodi. Illumineerival valgusel on maaväline ja vorme kompav võime. Tudengid ammutasid inspiratsiooni helkurvestidest, korallimaailmast ja religioonist kuni Jeanne d’Arc’ini välja. Illuminatsioon on nii vaimne kui füüsiline valgustatus, mille silmapete muudab reaalselt tajutavaks, kantavaks kehakatteks. Kursuse käigus valminud helkurmaskid ja -aksessuaarid paljastavad pühalikud miraažid, orbiteerivad futu-nunnad ja illumineeritud aborigeenid. Pea igasse valgusega küllastunud vormi on kulunud üle 150 töötunni ja nii võib objekte lähemalt uurides avastada 600-st ahvikesest moodustatud korallid, 2000-st nahkhiirest koosneva peaehte või 6000-st helkurkillust laotud mosaiikse õie.

 

“Seekordne näitus on eriti kummituslik ja salapärane, sest tudengite loodud mood ärkab ellu alles siis, kui seda taskulambiga valgustada!“ on kursuse juhendaja moedisainer Liisi Eesmaa põnevil.

 

Valgustatus on oluline ka meie pimedas sügiskaamoses. Eksperimentaalvormi meistriklassi tööd on osa ka EKA ja Maanteeameti koostöös sündinud sotsiaalkampaaniast “Olen silmapaistev!”, mis juhib tähelepanu helkurite olulisusele pimedal ajal. “Antud kampaania avab esmakordselt moeosakonna eksperimentaalsete vormide jadas hoopis uue nurga, jõudes sootuks kaugemale näitusesaalide ja moelembese publiku tavapärasest ringist, sest tegevuste käigus on lootust jõuda muuhulgas ka väiksemate linnade tänavatele,” on EKA moedisaini osakonna juhataja Piret Puppart optimistlik ning lisab: “See niivõrd oluline ja eluline teema poleks saanud teoks ilma materjalijääkide targa taaskasutuseta, mida võimaldasid meile nii head inimesed kui ka Softreflectori tootmine”. Sestap paista silma, helenda, saa valgustatud (ja jõua tervelt koju!).

 

Näitus on avatud kuni 26. novembrini Telliskivi Loomelinnakus rattapoe Jooks kõrval.

Tiim
Loovjuht: Liisi Eesmaa
Produtsent: Piret Puppart
Fotograaf: Riina Varol
Kunstnikud: Anneliis Reili, Anne Liis Puhk, Karl-Christoph Rebane, Susanna Belinda Kõgel, Karl Martin Kelder, Mairo Seire, Eva Linda Sammelselg, Karin Kreek, Karolin Kärm ja Kairi Getman, Carla Herring (Saksamaa/Germany), Maria Silenzi (Itaalia/ Italy), Alina Itztel Rivera De Luna (Mehhiko/Mexico).

Lisa kommentaar