Seminar moest ja tehnoloogiast

16. juunil toimub Tartu Loomemajanduskeskuses seminar „Mood ja tehnoloogia“, kus oma ala asjatundjad räägivad moest, tehnoloogiast, e-kaubandusest, fotograafiast, uutest materjalidest ja moesuundadest.

mood

Foto: Gabriela Liivamägi

Martin Lond, Kaubamaja AS e-kaubanduse arendusjuht räägib seminaril moekaupade müügist e-kanalites, moekunstnik Ülle Suuhans Pohjanheimo fotode tähtsusest moe müügi juures, Kaido Siimon uutest materjalides ning Kristi Kuusk n-ö tarkadest tekstiilidest. Moeekspert Marina Skulskaya heidab pilgu moe tulevikku.

Seminar „MOOD ja TEHNOLOOGIA“
16.juunil kell 12-16, Tartu Loomemajanduskeskuses Kalevi 17

Martin Lond „Kaubamaja e-poe case study
Kaubamaja avas 2016 märtsis e-poe, kus on müügil väga lai valik erinevaid tootegruppe, peamiseks grupiks moekaubad. Millised on mured ja rõõmud, väljakutsed ja võimalused moekaupade müügil ekanalis.

Ülle Suuhans Pohjanheimo „Fotode tähtsus moe müügi juures“
Üks pilt ütleb enam kui sada sõna. Kuidas leida õige fotograaf, kes valminud rõivad või aksessuaarid kõige paremini fotode keelde ümber valab? Millised on ajakirjade, edasimüüjate, showde nõudmised?

Kaido Siimon “Gleather, želatiinist valmistatud nahk“
Želatiinist saab valmistada biolagunevaid, bioühilduvaid kangaid, mis on oma keemiliselt koostiselt identsed loomanahaga ja omavad nahale sarnast kiulist struktuuri. Kogu tootmisprotsess, välja arvatud lõppviimistlus, kasutab ainult 100% looduslikke lähteaineid ja robustseid, odavaid, lihtsalt scale-up-itavaid tehnoloogiaid, mis teeb materjali loodussõbralikuks erinevalt tavapärasest valdavalt mürgiseid kemikaale (kroomiühendid jms) kasutavatest naha parkimise tehnoloogiatest. Peamist lähteainet (želatiin) saadakse loomsetest jäätmetest. Gleather ühendab nahale omase mõnusa ‘tunde’ ja nahast suurema poorsuse poolt tagatava riidekangale iseloomuliku ‘hingamise’. Räägime želatiininaha valmistamisest, rakendustest ja maakeeli nahaga töötamist puudutavast keemiast.

Kristi Kuusk „Nutikad tekstiilid“
Kristi räägib läbi näidete, kuidas rõivad saavad kombineerituna tehnoloogiaga lisafunktsioone ning avab jätkusuutlikkuse mõistet tarkade tekstiilide kontekstis. Näited kogu maailmast.

Marina Skulskaya, moeekspert (RU)
„Moe tulevik: uued materjalid, riided ja ostlemine“ (Fashion Future Now: new fabrics, clothes and shopping). Esitlus on inglise keeles.

Seminaril osalemine on tasuta. Palume end registreerida siit.
Lisainfo: Liis Pärtelpoeg, liis@lmk.ee või +37256480065

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar