Sängid ja vulinad

Neljapäeval, 5. septembril 2019 kell 18.00 avab Anna Mari Liivrand Draakoni galeriis isiknäituse “Sängid ja vulinad”.

Foto: Erakogu

Draakoni galeriis avataval näitusel saab näha joonistusi ja installatsioone, mille lähtekohtadeks on ebatavalised ja kaduvad materjalid, küsimused säilitamisest ning igapäeva elu rituaalid. Galerii keskmesse on seatud erineva värvi, tekstuuri ja tihedusega vedelikud, mis leiavad installatsioonides endale igas ajahetkes uusi vorme. Selliselt vaadeldakse neid ühest küljest kui dekoratiivseid elemente kindla vormiga pesades, teisalt kui omaette liikuvusega skulptuure. Laest langevatele niitidele aetud nahahelbed, suled ja muud säilikud meenutavad isiklikke talismane ning asetuvad omavahel õrna ruumilisse võrgustikku. Näitust raamivad maastikud siidjoonistustel, mis tegelevad teadusillustratsioonile omases tehnikas kogumise ja hoidmise temaatikaga, luues efemeerse õhkkonna.

Näitusel moodustub teoste vahel tundlik ja habras miljöö, kus kohtab ootamatutest materjalidest ja installatiivsetest lahendustest omavahel lõimunud kohaspetsiifilist ruumielamust.

Anna Mari Liivrand on Tallinnas elav ja töötav interdistsiplinaarne kunstnik. Ta on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias ja täiendanud end Islandi Kunstiakadeemias ning mitmetes töötubades. Lisaks isiknäitustele on ta osalenud mitmetel grupinäitustel. 2014. aastal pälvis Liivrand Noore Skulptori preemia.

Loomingus keskendub Liivrand tundlikkuse ja efemeersuse uurimisele läbi ebastabiilsete materjalide kasutamise – nahatükkidest lõhnadeni, ühendades materjale habrasteks ja õhulisteks installatsioonideks, skulptuurideks ja joonistusteks.

Näitus jääb avatuks 21. septembrini 2019.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar