Saa tuttavaks! PÖFF: Black Catwalki moedisainerid

27. novembril esitleb PÖFF uuenenud moesündmust Black Catwalk, kus enda loodud kostüümikunsti asuvad esitlema 9 noort Eesti moeloojat.  Showl esitletavad iga disaineri 3 komplekti on loodud spetsiaalselt eesoleva moesündmuse tarbeks ning on inspireeritud kunstnike lemmikfilmidest. Loomingut asuvad esitlema: Anne Liis Puhk, disainiduo Britta-Liisa Brutus ja Arle Kivisaar, Karl-Christoph Rebane, Karola Kaugema, Kirke Talu, Kätlin Haak, Liina Liesment ning Reila Saarmäe.

Anne Liis Puhk on lõpetanud Tallinna Tööstushariduskeskuse rätsepatöö ja stilisti eriala ning hetkel tudeerimas Eesti Kunstiakadeemia moedisaini erialal. Praegu II kursusel õppiv noor moekunstnik on varasemalt loonud kaks kollektsiooni. PÖFF: Black Catwalkil esitletavaid kostüüme kirjeldab Puhk kui midagi utoopilist ja avant-gardelikku: “Mulle meeldib huumor, ekstravagantsus ja kommertslikkus ühes. Arvan, et Black Catwalk on enda tõelise loomingulise pale näitamiseks ja millegi unikaalse loomiseks ideaalne koht”.

Processed with VSCO with p5 preset Processed with VSCO with a6 preset

Fotol Anne Liis Puhk, erakogu

Disainiduo Britta-Liisa Brutus ja Arle Kivisaar ehk WE ARE ABRA tuleb ühise projektiga esimest korda avalikkuse ette just nimelt PÖFF: Black Catwalki raames. Mõlemad moeloojad on varasemalt olnud seotud EKA poolt korraldatava ERKI Moeshowga, kus Brutus on lavale saatnud oma loomingu ning Kivisaar olnud seotud korraldusliku poolega. Sellelt, mida oodata Black Catwalkil, kunstnikud saladuskatet liigselt ei tõsta: “WE ARE ABRA on värske veri, juhuslik sümbioos ja kaos!”

dav

Fotol Britta-Liisa Brutus ja Arle Kivisaar

Karl-Christoph Rebane, brändina Christoph, on EKA moedisaini II kursuse tudeng, kes varasemalt tegelenud nii foto-, filmi- kui ka üldise eksperimentaalkunsti ja luulega. PÖFF: Black Catwalkil esitleb Rebane sooneutraalseid kostüüme, milles on leidnud tasakaalu kunstilisuse ja kantavuse vahel. “Minu looming ei ole midagi, millega mugavalt halli massi sulanduda. Endas tuleb leida julgus ja enesekindlus, kandmaks rõivad väärikalt välja,” lisab Rebane.

Karl-Christoph Rebane

Fotol Karl Christoph Rebane

Karola Kaugema näol on tegemist aga maalikunstnikuga, kes lisaks tegelenud ka performace-, installatsiooni- ning moekunstiga. Varasemalt noore kultuuritegija aunimetuse pälvinud Kaugema, on tunnustust teeninud mitmetes erialastes tegemistes, mh ka rahvusvahelisel kaasaegse kunsti biennaalil Eksperimenta. Oma loomingus kajastab noor kunstnik peamiselt inimõiguste, seksuaalsuse ja isiklike kogemustega seotud teemasid. “Black Catwalkile toon oma nägemuse filmist, mis pakub värvikirevat, nostalgilist ja positiivset emotsiooni. Sellest ei puudu suled, glitter ega glämm,” annab Kaugema vihje enda moealasest inspiratsiooniallikast.

Karola Kaugema_Foto-Helen Marts

Fotol Karola Kaugema

EKA nahadisaini vilistlane Kirke Talu alustas moekollektsioonide loomist juba pea 9 aastat tagasi. Otsus valida erialaks moekunsti asemel hoopis nahakunst, tulenes soovist tutvuda uue materjaliga ning liita omavahel nii rõiva- kui aksessuaaridisaini vaatepunktid. Black Catwalkil saadab Talu lavale komplektid, millega soovib hägustada piire tehisintellekti ja inimese vahel. “Kollektsioon lööb laval sümbioosi omavahel stiliseeritud futuristlike ja funktsionaalsete rõivaste ning nahkdetailide vahel,” lisab moekunstnik.

Kirke Talu

Fotol Kirke Talu

Kätlin Haak on disainer, kes varasemalt pälvinud mitmeid erialaseid auhindu ning riietanud hulgaliselt Eesti artiste ja näitlejaid. Noore moelooja rõivakunstis mängivad olulist rolli tikandid, mis valminud koostöös tema emaga, ning kellega üheskoos on asutud arendama brändi HAAK. Film, millest noor moekunstnik inspiratsiooni ammutas, on Haagi sõnul lummav eelkõige selle eriskummalise süžee poolest: “Black Catwalki laval saab seeläbi näha midagi mängulist, kuid kantavat, ning kindlasti ei jää puudu tikanditest ja kostüümidraamast!”

Kätlin Haak

Fotol Kätlin Haak

Otsides uusi väljakutseid, alustas Liina Liesment 2015. aastal õpinguid TTHK-s rätsepatöö ja stilisti erialal. Möödunud aasta kevadel lõi Liesment oma esimese kollektsiooni ning on nüüd alustanud oma brändi väljatöötamisega. “Black Catwalkil esitlusele tulev kollektsioon asetseb maitsekuse ja maitsetuse piirimail,” kirjeldab moelooja, lisades, et fookuses saab olema femme fatale ning aimata võib ka 90ndate moevoolude mõjutusi.

Liina Liesment

Fotol Liina Liesment

EKA moedisaini lõpetanud Reila Saarmäe omandab hetkel magistrikraadi TTÜ disaini ja tehnoloogia tuleviku erialal, tegeledes ühtlasi ka oma brändi loomisega. Saarmäe, kes esitles tänavu ERKI Moeshowl oma esimest autorikollektsiooni, kirjeldab end kui out-of-the-box moedisainerit, kelle loomingut iseloomustab eelkõige naiselik käekiri, huvitavad vormilahendused, detailsus ja alternatiivne materjalikasutus. Kõike seda lubab disainer ka Black Catwalkil näidata: “Oodata võib kõike, mis ebatavaline! Alates vormilisest mänglusest kuni materjalide huvitavate kombinatsioonideni.”

Reila Saarmäe

Fotol Reila Sarmäe

Filmi- ja rõivakunsti üheks põimiv moesündmus PÖFF: Black Catwalk toimub 27. novembril klubis HALL. Piiratud kogus pileteid hinnaga 15€ on saadaval eelmüügis Piletilevi keskkonnas. Rohkem informatsiooni PÖFF: Black Catwalk Facebooki sündmuse all.

Lisa kommentaar