Rõõmsate Laste Festival

Homme, 23. juulil Pärnu Rannapargis toimuval Rõõmsate Laste Festivalil osaleb kokku ligi 40 Eesti lastedisaini tootjat, kes tutvustavad nii rõivaid, aksessuaare, mööblit kui ka muid laste- ja peretooteid. Festival avatakse kell 10 hommikul.

_DSC3325

Foto: Katarina Tang

Lastefotograafi ja festivali disaini ala ühe eestvedaja Katrina Tang’i sõnul on ta oma karjääri jooksul näinud Eesti lastedisaini suurt arenguhüpet. “Alustasin oma lastefotograafi karjääri 8 aastat tagasi Inglismaal õppides ning olen selle aja jooksul töötanud nii Londoni kui ka New Yorki parimatele lastedisaini väljaannetele. 2010. aastal Eestisse tulles oli lastemood terminina siin üsna uus asi, kuid tänaseks on lastetoodete tegijaid Eestis juba väga palju ning nende disain ja kvaliteet ei jää maailmatasemele alla,” kinnitas Tang.

Tema sõnul teevad Eesti lastedisaini tootjad oma asja eelkõige südame- ja hobiprojektina ning on suunatud kohalikule turule. “Paljud tooted on sündinud iseenda vajadusest või missioonitundest – soovist, et oma lapsed kannaksid kohalikku käsitööd, kvaliteetseid ning orgaanilisi tooteid. Eesti toodetes on ka palju nostalgiat ja rahvuslikku äratundmist, mis meeldib nii kohalikele klientidele, kuid ka väliskülalistele,” rääkis Tang.

Siiski on mõned Eesti lastedisaini tootjad jõudnud ka juba väljaspoole riigipiire, esindades Eesti disaini ka mujal maailmas. “Ka mõned meie festivalil esindatud brändid, nagu näiteks Bebe Organic või Tjorven Kids on oma disaini edukalt tutvustanud ka välismaal, kuid Eesti disain võiks olla maailmas veelgi rohkem esindatud. Välisturgudel läbilöömine ja tootlikkuse kasvatamine ei ole lihtne, seega alustavadki brändid oma toodete tutvustamist läbi veebipoe või sotsiaalmeedia kanalite,” selgitas Tang.

_DSC3369

 

Rõõmsate Laste Festivali üheks ambitsiooniks on saada Eesti lastedisaini tootjate koondajaks. “Hetkel ei ole olemas ühtset Eesti lastedisaini andmebaasi või kohta, kust leiab infot kõigi tootjate kohta. Pigem kuuled mõnest uuest toredast tootjast sõprade või sotsiaalmeedia kaudu juhuslikult. Rõõmsate Laste Festivaliga soovime seda muuta – koondada disainerid ühtsesse andmebaasi, võimaldada neile omavahelist suhtlust ning korraldada ühiseid Eesti lastedisaini tutvustusüritusi. Usun, et kuulete sellest peagi,” rääkis Tang.

Homme Pärnu Rannapargis toimuv Rõõmsate Laste Festival tutvustab perepuhkuse võimalusi, annab ideid, mida perega koos ette võtta, näidatakse vahvaid kodumaiseid laste- ja peretooteid, pakutakse tervislikke ja maitsvaid sööke-jooke ning palju muud huvitavat ja kasulikku kõigile pereliikmetele.

Festival on külastajatele tasuta. Rohkem infot: www.lastefestival.ee

Lisa kommentaar