Roheline

Alates tänasest, 24. maist on Hop galeriis avatud Kersti Laanmaa näitus “Roheline”.

Laanmaa

Foto: Tiit Rammul

Keraamikas on rohelisi toone võimalik saavutada mitut moodi, aga levinuim viis glasuuri sees on vase abil. Nii saab päris laia ulatusega rohelisi glasuure, sinakast türkiisist soojema leheroheliseni või hoopis tumerohelist kuuseokka värvi. Aga hapnikuvaeses ehk süsinikurikkas keskkonnas põletades muutub vaske sisaldav glasuur roosaks, metalselt punakaks või lausa verepunaseks.

Näitus “Roheline” on natuke keraamikast, eelkõige vaseglasuuridest, aga peamine fookus on loodusel ja inimeste mõjul sellele.

Kunstniku sõnul plaanis ta abstraktsemat väljapanekut, aga sattunud ikka ja jälle lugema metsade raiumise kiirusest ja liigirikkuse pidevast kiirest vähenemisest, hakkas ta enese meelerahu säilitamiseks nö loomi juurde tegema.

Kersti Laanmaa on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi keraamikuna (1988 BA, 2000 MA). Mõned aastad peale seda alustas vabakutselise kunstniku elu – valmistas keraamikat müügiks, osales näitustel ja sümpoosionitel nii Eestis kui välismaal. 2005. aastast õpetab EKA keraamika osakonnas keraamika tehnoloogiat. Tema töid leidub nii Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseumi kogus kui ka välismaistes muuseumi – ning erakogudes.

6. juunil kell 16.00 kohtub kunstnik galeriis publikuga. Oodatud on kõik huvilised!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar