Riina Varoli seiklev ja ihalev teekond

Stella Soomlais Stuudios on avatud Riina Varoli 13. personaalnäitus Voyage.

riina_varol

Foto: Erakogu

Riina Varol on Eesti kunstnik ja fotograaf, kes on tuntud moe- ja portreefoto valdkonnas, kuid kunstilises väljenduses endale meediumite osas piiranguid ei sea, liikudes fotomanipulatsioonide, graafika, maali, skulptuuri, ruumi- ja tajupõhiste installatsioonide ning performance’i väljal. Varol keskendub oma loomingus tajudele, (ala)teadlikele protsessidele ning animistlikule ja taoistlikule maailmakäsitlusele.

Voyage on Riina Varoli 2021. aastal valminud ruumiliste fotokollaažide seeria, mis otsib erinevate tasandite, faktuuride ja abstraktsete vormide kaudu reaalset puudutust.

Erinevate pindade ja keskkondade omadused on nähtavad ning ettekujuteldavad, kuid jäävad väljaspoole käeulatust. Teosed stimuleerivad auditiivseid, olfaktoorseid ja taktiilseid aistinguid ning isiklike mälupiltide tekkimist. Seerias figureeriv pikaks venitatud ring loob ühenduse erinevate dimensioonide vahel, esindades inimlikke püüdlusi täiuse ja läheduse poole, sellest samaaegselt kaugenedes. Idee ja mateeria kokkupuutepunkt mõjub tuttavlikult sürreaalsena. Kujundid muutuvad teekonnal avalduvate aspektide karikatuurideks.

Teekond on seiklev, ihalev ja kergelt eneseirooniline.

Kõik näitusetööd on müügiks ning näitus jääb avatuks kuni 18.02

https://www.riinavarol.com/

STELLA SOOMLAIS STUUDIO
Telliskivi 62, Tallinn
E kokkuleppel
T-R 12-18
L-P suletud

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar