Riina O Londoni meistritöönädalal

Mai esimesel nädalal toimus Londonis kolmas Londoni meistritöönädal, mis tõi kokku oma ala kõrgetasemelisi meistreid üle kogu maa. Eestlastest oli esindatud Londonis resideeriv nahkaksessuaaride disainer ja luksuslike nahkkinnaste brändi Riina O disainer ja meister Riina Õun.

Riina O gloves

Nahkaksessuaaride ja -interjööride maailmas hästi tuntud Bill Amberg korraldas nahkesemete näituse, valides välja 14 oma ala paremat meistrit sadulseppadest, skulptorite, jalatsimeistrite ja kotivalmistajateni. 4-6. maini toimus kolme päeva jooksul nahkesemete näitus Londoni Leathersellers Hallis (Nahamüüjate Gildi ajalooline hoone).

Tänapäeval jääb üha vähemaks meistreid, kes oskavad nahkkindaid käsitsi valmistada. See omakorda on viinud selle vilumuse vaat et väljasuremise äärele. Et traditsioonilist oskust elus hoida ja inimestele tutvustada, hakkas Riina läbi viima kinnaste valmistamise kursusi. Londoni meistritöö nädalal sai mõne tunni jooksul õppida käsitsi valmistama spetsiaalset ainult vibulaskjatele mõeldud kahe sõrmega kinda tegemist. Meistriklassis osalejad said teada, kui piinlikult täpne ja ajamahukas on kinnaste valmistamise protsess, kiiremad lahkusid omavalmistatud kindaga.

Hiljuti viis Riina samalaadse kinnaste valmistamise kursuse läbi ka Norra Rahvusliku Ooperi- ja Balletiteatri täienduskoolituse päevadel Oslos.

Lisa kommentaar