Rebel. Rebel

“Artistina pole mulle kunagi olnud oluline pelgalt eneseväljendus. Kõigest enam soovin anda mingil moel panuse kultuuri, milles ma elan, ” on David Bowie öelnud ajakirjale GQ 2000. aastal antud intervjuus.

bowie

Foto: Tootja

David Bowie suutis muude saavutuste kõrval veel üht, milleks on võimelised vähesed: kinnistada end lisaks lauljana ka näitlejana mitme rolliga popkultuuri ajalukku.

Bowie on oma filmikarjääriga näidanud, et ta on ka sümpaatselt, inimlikult eksimisvõimeline. Kaugeltki kõik rollivalikud pole õnnestunud, aga neist viiest, mis linastuvad kinos Sõprus Bowie filmiõhtute raames, võib rääkida, kui Bowie maailma lahutamatutest osadest. “Mees, kes langes Maale” tulnukas, “Häid jõule, Mr. Lawrence’i” sõjavang, “Täielike algajate” küüniline kapitalist, “Lõppvaatuse” Nikola Tesla ja “Nälja” hääbuv vampiir peegeldavad Bowiet tagasi neist lugematutest peeglitest, mille ees tantsib mees, keda on kriitikud võrrelnud kõige enam kameeleoniga.

Ometi tuleb öelda, et erinevalt muusikast ja albumitest, ei sünni Bowie oma filmides ümber kellekski täiesti uueks. Filmide osaks on pigem kinnistada seda nägemust Bowiest, millele tema muusikalised ümberkehastumised on raja ette teinud. Nagu pikad reklaamklipid, mille eesmärk on üks: laduda Bowiele igavene audiovisuaalne mälestusmärk, mis helkleks kõigis maailma värvides ja lubaks meil teda tajuda ühtaegu nii lähedase kui väga kaugena.

24.03 kl 20:30
THE MAN WHO FELL TO EARTH / MEES, KES LANGES MAALE (R: Nicolas Roeg, UK 1976)

25.03 kl 21:00
MERRY CHRISTMAS MR. LAWRENCE / HÄID JÕULE, HÄRRA LAWRENCE (R: Nagisa Oshima, UK/ Jaapan 1983)

26.03 kl 18:30
ABSOLUTE BEGINNERS / TÄIELIKUD ALGAJAD (R: Julien Temple, UK 1986)

26.03 kl 21:00
THE PRESTIGE / LÕPPVAATUS (R: Christopher Nolan, USA 2006)

27.03 kl 20:00
THE HUNGER / NÄLG (R: Tony Scott, USA 1983)

Pilet kõigile 6€

Filmid linastuvad inglise keeles
Rohkem infot www.kinosoprus.ee

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar