Rännak läbi käsitöö

Täna, 6. septembril kell 17.00 avatakse HOP galeriis Rootsi tarbekunstnike rühmituse  “Swedish Material Makers” näitus “Travelling through craft”.

SwedishMaterialMakers

 

“Swedish Material Makers” on kunstnikerühmitus, kes alates 2010. aastast on osalenud rahvusvahelistel näitustel ja kunstnikevahetusprogrammides kaasaegse professionaalse tarbekunsti valdkonnas. Nende juba omandatud kogemus näitab, et käsitöölist praktikat toetavad kunstnike omavahelised kohtumised, mille käigus tekkinud vahetud dialoogid aitavad selgelt kaasa selle valdkonna laialdasemale arendamisele.

Rühmitusse kuulub kaheksa kunstnikku, kes töötavad erinevate materjalidega: keraamika, klaas, tekstiil ja ehtekunst. Rühmitus esindab erinevaid põlvkondi ja haridustasemeid.

Oma tegevuses on rühmitus fookusesse seadnud kunstilise narratiivi ja uurimuse läbi käsitöömeisterlikkuse ning materjalide. Nende jaoks esindab käsitöö ainulaadsust ja keerukat praktilist oskust kui iseseisvat jõudu tänapäeva ühiskonnas.

Näituse “ TRAVELLING THROUGH CRAFT ” lähtepunktiks on kunstnike kohtumised uute paikade ja inimestega. Käesolev näitus eksponeerib ühisest Islandi reisist inspireeritud tulemusi ning rõhutab suhet materjaliga – kunstnike teadmisi materjali kasutatavusest, töötlemis- ja viimistlusvõimalustest.

Osalevad kunstnikud: Linnea Blomgren (tekstiil), Sonja Ekman (ehtekunst), Maria Hartikainen (keraamika), Irina My (Klaas), Pernilla Norrman (keraamika), Sara Nyberg Wallner (tekstiil), Jonas Rooth (klaas), EvaZethraeus (keraamika).

Näitusega kaasnevad ettekanded, mis on osa Disainiöö programmist

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar