Raju reede Tallinn Fashion Weekil

Reedene päev Tallinn Fashion Week andis oma tugevate esindajatega kuldlõike Eesti moest ja kohast maailmapildis oma tugevate  ideede värvikirevuse ja viimistlusega. Olgu tänatud tegijad ja mannekeenid.

Massimo Morello, soengukunstnik, TFW-l staaži seitse aastat

TFW reedese päeva tegi värskeks mitmekesisus. Alustasime päeva afrosoengutega, peale seda wet look, ludus juuksed ja sellele järgnes romantika, ilusad 1950-ndatest inspireeritud soengud. Mitmekesisus ongi catwalk’ide võti praegu, pole ühte kindlat suunda. Ühel show võid leida 1990-ndate stiili, kuid mitte ainult tolle aja glämmi jne.

backstage_Henri-Kristian_Kirsip

Foto: Henri Kristian Kirsip

Soengukunstnikule on tihe stiilide vahetamine ühe päeva jooksul suur väljakutse. Mina olen seda tööd teinud nüüdseks 15 aastat, alguses koormas virvarr mu ümber mind üle, praegu valmistun selleks ette, töötan koos meeskonnaga ja juhin seda nagu orkestrit, kus igaühel on oma töö. Lülitume pidevalt ümber: ühel momendil lokikuhilatele, siis wet look’ile jne.

backstage__Henri-Kristian_Kirsi

Foto: Henri Kristian Kirsip

Inimesed küsivad, miks ma Eestisse ikka ja jälle tagasi tulen? Ma lihtsalt armastan siinset rahvast ja kultuuri. Leian siit inimesi unikaalse kombinatsiooniga – nii jalgadega maa peal kui väga andekad. Jätkake samas vaimus!

Aljona Karro, Tallinn Dollsi jumestuskunstnik

Kõige rohkem meeldis mulle moelaval nähtud roosa mantel, milline värvide erksus ja stiil! Mis puutub grimmi, siis meigikunstnikuna võin öelda, et praegune trend ongi hästi naiselik meik erksate huultega, sinna juurde sobib suur kauni lokiga soeng. Muidugi võib piduliku jumestuse ka ise teha, aga proff näeb ja teab, kuidas seda paremini ja püsivamalt teha. Tule ja luba endale see 45 minutit või tund toolis ja lahkud muretsemata, et midagi läheb viltu, laiali või huulepulk ei püsi. Kui vaadata neid kolme komponenti – juuksed, kostüüm ja meik –, siis meigile tuleb erilist tähelepanu pöörata, sest kõik vaatavad ju naise silmi ja nägu.

aljona

Foto: Erakogu

Laura Prits, laulja

Muusikuna jäi mulle kõrvu väga hea lugude valik disainerite poolt. Kui rääkida riietest, siis meeldejäävaim  ese oli Diana Arno punane lateksmantel, millega algas kogu kolmas päev Tallinn Fashion Weekil. Minu südame võlusid ka Riina Põldroosi lendlevad ja valgusega imeilusasti mängivad siidkleidid. Kuna vaatan tihti rõivaid just selle pilguga, et kuidas nad laval välja näeksid, siis Riina Põldroosi siidkleitide puhul andis palju juurde just lavavalgustus, mis äratas kleidid veelgi enam ellu. Teine äge asi, mida märkasin, et mitmes erinevas kollektsioonis olid kombineeritud kleidid ning veidi robustsemad Dr.Martensi stiilis nahksaapad, mis on minu jaoks eriti äge uudis, kuna mulle isiklikult meeldib segada naiselikku ning veidi jõulisemat ning rokilikku stiili.

lauraprits

Foto: Erlend Straub

Kogu päeva lõpetas eriti värvikirev ja väga lõbus Tallinn Dolls, kus leidus palju naiselikke komplekte nii igapäevaseks kandmiseks kui ka pidulikeks sündmusteks. Kindlasti oli see päeva lõpetuseks väga õige valik, kuna show oli lõbus ning värvikirev ja eriti vinge oli näha modellide seas palju tuttavaid nägusid, kellele publik kaasa elas.

Lisa kommentaar