Rahvuslik aare

Publiku tungival nõudmisel on taaskord võimalik vaadata Hopneri majas Eesti Moekunstnike ühenduse korraldatud rahvusliku moe näitust „OLEN EESTLANE”. Näitusel on eksponeeritud kordumatud üksikmudelid, enneolematud autoritehnikad ja mitte-multikultuurne järjepidevus ‒ see kõik on veel olemas eesti autorite loomingus!

Moekunstnikud pühendavad oma näituse esivanemate tõekspidamistele ja ilumeelele. Väljapanek annab võimaluse mõtiskleda eestluse ja eestlaseks olemise, oma juurte hoidmise ning meile ainuomase säilitamise üle muutuvate-segunevate identiteetide maailmas.

Eesti rahvakunsti kujundikeel, värvid ja mustrid on ilmselgelt tänapäeva kunstnike ilumeelde kodeeritud, näidates, et aastasadade jooksul väljakujunenud stiil elab edasi.

„Tegemist on Eestit enimesindanud moenäitusega. Fotod koos mudelitega on väljas olnud 15 galeriis Hiinast Kasahstanini, ainult fotod aga seitsmel näitusepinnal Saksamaast Jaapanini. Nii et Hopneri majas toimuv näitus on juba 23.!” kommenteerib näituse eestvedaja Anu Hint.

„Kuigi tegu pole hetkemoega, on näitus igal pool hästi vastu võetud, vaatajate jaoks on olnud mudelid erilised. Fotode taustaks on kuni 100 aasta vanused Eesti Vabaõhumuuseumi ja Harjumaa muuseumi vaibad. Põnev oli pildistamise ajal esiemade käsitööd ja tänapäeva disainerite loomingut sobitades ühtset tervikut luua. Autorite ühisloomingust kumavad aga läbi mõned vägagi Eestile omased näitajad: nutikus, maitsekus, põhjamaisus ja praktilisus. Küllap see on olnud ka põhjuseks, miks näitust on nii paljudes maades eksponeeritud. Suured tänud Eesti saatkondadele, kes korraldamistöö enda õlule on võtnud.”

Oma loomingut esitavad: Astra Mõistlik, Diana Denissova, Hilja Tüür, Ingrid Pajo, Juta Piirlaid, Heli Kiverik, Külli Kerttu Siplane, Katre Arula, Liisi Riid, Liis Plato, Mari Aakre, Merle Lõhmus, Monika Kisand, Piret Puppart, Riina Tomberg, Sille Sarapuu, Triinu Pungits ja Anu Hint. Ehted: Anna- Helena Saarso.

Näitus asub Hopneri maja I korrusel (sissepääs keskaegsest trepist Olde Hansa vastas). Avatud kuni 05.06.2016, iga päev kell 10.00‒18.00.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar