Puudutada kuud

Rakvere teatri ja Fine5 Tantsuteatri ühistööna on valminud lavastus “Puudutada kuud”. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teatrisari “Sajandi lugu” on jõudnud 90ndatesse – aega, mil tuli vabadus, tulid uued tantsud ja armastus. Autorid Peeter Raudsepp ja Urmas Lennuk, lavastaja Peeter Raudsepp ning koreograafid Renee Nõmmik ja Tiina Ollesk. Peaosades Jaune Kimmel ja Madis Mäeorg.

untitled-1091

Foto: Gabriela Liivamägi

90ndate algus Eesti külas. On üks pere, kus tütar tahab tantsida, vend ajab linnas äri, isa nutab taga sovhoosi, ema igatseb uut pliiti ja tädi on rahvatantsurühmaga esimese välisreisi ootel. Külla saabub poiss, kes tantsib teisiti, kes on teisiti. Uus aeg toob uued unistused, mille täitumine näib olevat nii lähedal nagu kuu, mis selgel ööl akna taga ärkvelolijaid oma lummusesse püüab. Aga kuu poole sirutuva käe ette jääb klaas ja see on aastatega määrdunud. Uus raha, uued mõnuained, uued arusaamad ja väga vanad vaenud katavad akna aina paksema saastakorraga, nii et lõpuks tuleb see klaas puruks lüüa.

untitled-0759

 

Autori ja lavastaja Raudsepa sõnul oli algne ülesanne üsna keeruline – kuidas siduda sõna – ja tantsuteater ning lisaks panna nad ühe konkreetse ajastu konteksti. “Kuid kõige selle lahendamise võti seisnes teineteisega (dramaturgi ja koreograafidega) suhtlemises. Oluline oli leida teemad, mis huvitavad meid selle ajastu juures ning jõuda sellise looni, mis meid ennast puudutaks.

untitled-0934

 

Me räägime kahe noore inimese loo, kes on ise kirglikult tantsust huvitatud ja  sellest, kuidas nad leiavad nii teineteise kui ka tantsu. Samas puudutame läbi tantsu  ja igapäevaelu  ka teisi ühiskondlikke teemasid, mis olid 90ndatel aktuaalsed”.

Lavastust “Puudutada kuud” mängitakse sel hooajal 27. aprillil ning 5. ja 12. mail Rakvere Teatris ja 30. aprillil Tartus Vanemuise väikses majas.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar