“Pure Pink Pox”

21. märtsil esietendub Kanuti Gildi SAALis kollektiivi The Biofilm Sisters (Alise Bokaldere, Mari-Liis Eskusson, Katrin Kreutzberg, Arolin Raudva) uus lavastus “Pure Pink Pox”. Lavastuses uuritakse, kuidas luuakse omi ja võõraid. Kuidas võib esmapilgul süütust ideest saada ideoloogia? Vaadatakse otsa omaenda kohale ja privileegidele, et näha, kuidas kõik on omaks võtnud uskumusi, mis õigustavad vägivalda tekitavat ebavõrdsust. Kes vastutab – kas indiviid või süsteem?

The Biofilm Sisters foto Kertin Vass

Fotod: Kertin Vasser

“See, mis me oma lavastuses teeme, on mäng ja manipulatsioon meie oma positsiooni ja sellega kaasneva võimuga. Mängime sellega, mis tunne on olla võimul ja öelda asju, mis teevad kellelegi haiget. Me ei taha haiget teha, vaid seda kogeda, sellega mängida. Sellepärast me saame kokku ja kirjutame tekste, mis on meie enda jaoks ka piiri peal,” kirjeldab protsessi Mari-Liis Eskusson, üks Biofilmi õdedest.

The Biofilm Sistersi viimasest lavastusest “All that goes Right”, mis uuris grupisiseste radikaalsete arvamuste teket, on nüüdseks möödas kolm aastat. Uue lavastuse “Pure Pink Poxi” tekstide loomisega alustati juba üle aasta aja tagasi. Hakati uurima, kuidas saab mõttest kinnisidee, sihtides kerget irooniat. Esietenduse ajaks on aga lavastuse teemad muutunud põletavalt aktuaalseks.

The Biofilm Sisters foto Kertin Vasser

 

Biofilm on saast, mis koguneb pliidi ja kapi vahele. Me teame, et see on seal, kuid lihtsam on seda ignoreerida kui midagi ette võtta. Biofilm on mõtlemisruum – me ei korista seda ära. Alise Madara Bokaldere on Läti-Rootsi-Ameerika tantsija ja koreograaf, kelle tööd on põhjalikud, keskendudes detailidele ja nüanssidele. Mari-Liis Eskusson on tantsukunstnik, keda huvitab tähenduse loome etenduskunstis. Katrin Kreutzberg on personaaltreener ja etenduskunstnik, keda inspireerib püüdlus mõista ja aru saada, kuidas me inimestena toimime, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Arolin Raudva on etenduskunstnik, tantsija, koreograaf, kellele Biofilm annab põhjuse vaadata sinna, kuhu ta muidu ei vaataks.

28. märtsil järgneb etendusele vestlus kunstnikega, mida viib läbi kultuuriajakirjanik ja luuletaja Sanna Kartau. Pärast teisi etendusi 23., 25., ja 26. märtsil on publik oodatud jääma vabas vormis vestlusele tegijatega.

Autorid, lavastajad, etendajad: Alise Bokaldere, Mari-Liis Eskusson, Katrin Kreutzberg, Arolin Raudva
Dramaturg: Piret Karro
Kunstnik: Kairi Mändla
Lavastuslik tugi: Tambet Tuisk, Jason Dupree
Helikujundus: Mari-Liis Rebane
Valguskujundus: Märt Sell
Tehniline tiim: Henry Kasch, Kristiina Tang, Grete Vaalma
Projektijuhtimine: Maarja Kalmre, Heneliis Notton
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL, Alise Bokaldere, Mari-Liis Eskusson, Katrin Kreutzberg, Arolin Raudva
Toetab: Eesti Kultuurkapital

Etendus on inglise keeles.

Lisainfo: www.saal.ee

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar