Psyche tee

Tunnustatud fotograaf Riina Varol avas Stella Soomlais stuudiopoes Telliskivi 62 oma viienda personaalnäituse. Seekord on ta looming saanud inspiratsiooni viimasest aastast, mis veedetud Napolis. Näitusetöödes mõtiskleb ta Lõuna-Itaalia ajalooliste, kultuuripõhiste ning tänapäevaste käitumis- ja mõttemustrite üle.

RiinaVarol

Foto: Erakogu

Riina Varoli näitus „Psyche tee” toob meieni Kreeka-Rooma mütoloogilised arhetüübid läbi unenäovärviliste topeltsärituste. Moonutatud aegruumi nihked ja meeleolukad fragmendid on salvestatud viimase aasta jooksul Napolis, mõtiskledes Lõuna-Itaalia ajalooliste, kultuuripõhiste ja tänapäevaste käitumis- ja mõttemustrite üle. Samuti migratsioonist, mugavast ebamugavustsoonist, kus avaneb elu vahetum tunnetus ja väljendus. Kaosest ja korrastatusest. Hirmust, kirest, elust, ilust, naudingutest, kadedusest, surmast, meie füüsilisest kehast ja hinge teest.

pychtee

Foto: Riina Varol

„Hakkan vaikselt oma viimase pöörase aasta kogemusi, seiklusi ja loomingut  avaldama. See on esimene rõõmsameelne ja värvikas meeleoluline seeria, et tuua  meie igapäevasesse hallusesse kirkust ja elurõõmu. Tuletada meelde, et meie keha on imeline ja et käia oma hinge teed,“ kommenteerib Riina oma näitust.

Riina Varol on eesti kunstnik ja fotograaf, kes oma igapäevatöös tegeleb portree-, moe- ja reklaamifotograafiaga.

Näitust saab vaadata kuni oktoobri lõpuni.

Lisa kommentaar