Premeeritakse parimaid noori ehtekunstnikke

10. detsembril selguvad käesoleva aasta Noore Ehte Fondi stipendiaadid. Juba 11. korda toimuva ettevõtmise eesmärgiks on toetada ja tunnustada oma loometee alguses olevaid noori ehtekunstnikke.

Marita_Lumi_looming

Fotol möödunud aasta võitja Marita Lumi looming

“Eesti noored ehtekunstnikud näitavad jätkuvalt suurepärast taset ning stipendiumiga saame nende olulist panust ka vääriliselt tunnustada,” sõnas fondi asutaja ehtekunstnik Kadri Mälk.

Eesti ehtekunsti noorte annete toetamiseks loodud Noore Ehte Fond tähistab tänavu oma tegutsemise 11. tegevusaastat. Tegemist on eraalgatusliku ja ainukese omataolise ettevõtmisega Eestis, mis põhineb erakapitalil.

Varasematel aastatel on stipendiumi pälvinud ehtekunstnikud Ettel Poobus, Nils Hint, Urmas Lüüs, Sofia Hallik, Darja Popolitova, Maria Valdma, Kätrin Beljaev, Hanna-Maria Vanaküla, Jens A. Clausen,  Domestic Jewellery, Marita Lumi ja Claudia Lepik.

2008. aastal loodud fondi juhatusse kuuluvad Kadri Mälk (asutaja), Tanel Veenre, Piret Hirv, Kaido Ehasoo ning kaasaegse ehte korüfee Liesbeth den Besten (Holland).

2019. aasta stipendiumid antakse pidulikult üle 10. detsembril kell 18 kohvik-stuudios “Toormoor”. Samas on eksponeeritud ka välk-näitus stipendiaatide loomingust.

Lisa kommentaar